Undine'den ilk fragman paylaşıldı!

20.08.2020
Undine'den ilk fragman paylaşıldı!
Christian Petzold imzalı Undine'den altyazılı ilk fragman paylaşıldı.

70. Uluslararası Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı için yarışan ancak FIPRESCI ve Paula Beer'le en iyi kadın oyuncu ödüllerini kazanan Undine'den alt yazılı ilk fragman paylaşıldı.

Yönetmenliğini ve senaristliğini aynı zamanda 2018 yıl yapımı Transit filmiyle de tanınan Christian Petzold'un üstlendiği Undine'nin başlıca rollerinde 2018 yılı yapımı Transit ve 2019 yılı Oscar adayı Asla Gözlerini Kaçırma gibi filmlerle adını duyuran ve 2020 Berlin Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görülen Paula Beer ile Gizli Bir Yaşam (2019) ve Transit (2018) yapımlarında da başarıyla yer alan Franz Rogowski yer alıyor. Filmin diğer rollerinde ise Maryam Zaree, Jacob Matschenz, Anne Ratte-Polle, Gloria Endres de Oliveira ve Enno Trebs gibi isimler yer alıyor.

Filmin konusu

Undine, Berlin'de yaşayan bir tarihçidir. Küçük dairesinde basit bir hayatı olan Undine, sevgilisi tarafından başka bir kadın için terk edilince farklı bir inanışa kapılır. İnandığı mite göre Undine kendisini aldatan adamı öldürmeli ve bir zamanlar kendisini çağıran suya geri dönmelidir. Ancak efsanenin aksine Undine, kimseyi öldürmek istemez. Tam da bu sırada karşısına Christoph adında bir adam çıkar. Undine, ilk görüşte aşık olduğu Christoph ile ilişki yaşamaya başlar. Başlarda her şey yolunda gider; ta ki Christoph'un kendisinde bir şey sakladığını düşünene kadar. Kendisini ihanete uğramış gibi hisseden Undine, yeniden bir karar vermek zorunda kalır.

Şimdilik Başka Sinema salonlarında gösterime girmesi beklenen Undine'nin Türkiye vizyon tarihi henüz netleşmedi.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler