Ünlü oyuncu için şok istek!

21.11.2017
Ünlü oyuncu için şok istek!
İran Kültür Bakanı: Nurgül Yeşilçay'ı film kadrosundan çıkartın!

İran Kültür Bakanı Abbas Salihi, ‘Güzel Cin’ adlı filmde rol alan  ve bir süredir çekimler için İran'da bulunan Nurgül Yeşilçay’ın kadrodan çıkartılmasını istedi.

Oyuncu Nurgül Yeşilçay'ın, İran'lı yönetmen Bayram Fazlı ile çalıştığı 'Güzel Cin' adlı filmin çekimleri İsfahan'da tamamlandı.

Ancak filmle ilgili ilginç bir tartışma, İran'da gündem yarattı. Yapımcı Mehrdad Farid, 'İran Kültür ve İslami İrşad Bakanı Abbas Salihi, bana ve yönetmen arkadaşımız Bayram Fazlı'ya filmden Nurgül Yeşilçay'ı çıkarmamızı istedi. Oyuncu kadrosunda veya çekimlerde herhangi bir değişiklik yapmak imkansız. Senaryoyu İran Sinema Örgütü'ne sunup filmin üretim lisansı için başvurduğumuzda Türk oyuncunun projede yer alacağı açık bir şekilde belirtilmişti. Yetkililer, buna rağmen projeye, onay verdiler.' dedi.

Abbas Salihi'nin neden böyle bir istekte bulunduğu ise bilinmiyor.

'Değişiklik yapamayız'

Farid, 'Güzel Cin' filminin Türk ve İran ortak yapımı olduğu için projede tek taraflı değişiklik yapamayacaklarını da sözlerine ekledi. 

Film için İran ve Türkiye'nin yanı sıra çeşitli Arap ülkelerinde de gala töreni düzenleyeceklerini belirten yapımcı 'Güzel Cin'i Şubat 2018'de Tahran'da düzenlenecek olan Fajr Film Festivali'nde de sunmayı da planladığını söyledi.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler