Ünlü youtuber Enes Batur'a şok!

4.12.2018
Ünlü youtuber Enes Batur'a şok!
Yapımcı firma Enes Batur'un yeni filminin çekimlerini durdurma kararı aldı.

Yapımcı firma, hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme', 'kişilerin huzur ve sükununu bozma' suçlarından soruşturma başlatılan YouTuber Enes Batur'un ikinci filminin çekimlerini iptal etti.

Youtuber Enes Batur, 20 Ekim günü kanalında yayınladığı videoda defalarca küfür ettiği amcasını aşağıladı. Daha sonra gelen tepkiler üzerine açıklama yaparak özür dilemişti. Ancak Batur'un videosu için Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) şikayet yağdı. Hakkında birçok suçtan soruşturma başlatılan Enes Batur'un ikinci filminin çekimleri de iptal edildi.

Filminin çekimleri iptal edildi

Habertürk'ten Mehmet Çalışkan'ın haberine göre, söz konusu soruşturma nedeniyle yapımcı firma 'Enes Batur ile Hayal mi Gerçek mi? 'nin ikincisinin çekilmesini gündemlerinden çıkararak çekim hazırlıklarını durdurup projeyi iptal etti.

İlk filminden 17 milyon lira hasılat yapmıştı

19 Ocak'ta gösterime giren 'Enes Batur ile Hayal mi Gerçek mi? ', 12 haftada 1 milyon 483 bin 848 kişi tarafından izlenmişti. Filmin hasılatı ise 17 milyon 463 bin 423 TL olarak gerçekleşmişti.

Hakkında soruşturma başlatıldı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, Enes Batur hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme', 'Kişilerin huzur ve sükununu bozma' ve 'Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret' suçlarından soruşturma başlattı.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler