Usta komedyen müjdeyi verdi!

4.06.2021
Usta komedyen müjdeyi verdi!
Ata Demirer, yeni filmi Bursa Bülbülü'nün senaryosunu tamamladı.

Komedi dünyasının sevilen yüzü Ata Demirer, kısa bir süre önce müjdesini verdiği yeni filmi Bursa Bülbülü'nün senaryosunu tamamladı.

Geçen ay Hülya Koçyiğit’in ‘Film Gibi Hayatlar’ programına konuk olan Demirer, pandemi döneminde Bursa Bülbülü adında film yazdığını söyleyerek, “Herhalde yaz başında bitirmiş olacağım. Bir Bursa hikayesi. 1980’li yıllarda geçen müzikal” demişti.

Kısa bir süre sonra kişisel sosyal medya hesaplarından da yeni filminin heyecanını paylaşan Ata Demirer, Bursa Bülbülü isimli yeni filminin senaryosunu tamamladığını duyurdu. Ünlü oyuncu ve sinemacı, filmin senaryosunun tamamlandığını da sosyal medyadan paylaştı.

Üç yıl aradan sonra!

Bursa doğumlu olan 48 yaşındaki sanatçının sinema serüveni Neredesin Firuze, Vizontele Tuuba, Kısık Ateşte 15 Dakika gibi filmlerde oyuncu olarak görünmesiyle başladı. Aynı zamanda ekranların en sevilen yapımlarından olan Avrupa Yakası'nda Volkan Sütçüoğlu karakterine hayat verdi. Ardından yönetmenliğini ve senaristliğini Gani Müjde'nin üstlendiği Osmanlı Cumhuriyeti filminde hayali Osmanlı padişahı 7. Osman olarak izleyici karşısına çıktı.

2010 yılında ise üç filmlik bir seriye dönüşecek olan Hakan Algül imzalı Eyyvah Eyvah filmiyle beyazperde yolculuğuna devam eden Demirer, bir diğer Hakan Algül filmi olan 2012 yapımı Berlin Kaplanı'nda da rol aldı. Ünlü oyuncu 2015'te bir kez daha Demet Akbağ ile başrolleri paylaştığı Hakan Algül imzalı Niyazi Gül Dört Nala filminin kadrosunda yer aldı. Son olarak 2018 yılında da çiğ köfte satarak geçimini sağlayan Zekeriya Taştan'ın hikayesini konu edinen, kendi yazdığı Hedefim Sensin'de başrolü üstlendi.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler