Usta oyuncu korkuttu!

28.09.2020
Usta oyuncu korkuttu!
Dizi ve filmlerin sevilen oyuncusu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi.

'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisinin usta oyuncusu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Ünlü oyuncu, apar topar ameliyata alındı.

'Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz' dizisi oyuncusu Ali Sürmeli beyin kanaması geçirdi. Evinde aniden fenalaşan sinema oyuncusu Ali Sürmeli'nin ambulans ile Kadıköy'deki özel bir hastaneye getirildiği ve hemen ameliyata alındığı aktarıldı. Haberi alan sevenleri ve ailesi Sürmeli'nin getirildiği hastanenin önünde beklemeye başladı.

Mahsun Kırmızıgül sosyal medyadan duyurdu

Yönetmen ve şarkıcı Mahsun Kırmızıgül, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 'Yıllardır çekmiş olduğum tüm sinema projelerimde beraber çalıştığım, dostum, abim Ali Sürmeli bugün geçirdiği beyin kanaması sonrası kaldırılığı hastanede ameliyata alındı' ifadelerini kullandı.

Ünlüler hastaneye akın etti

Ali Sürmeli'nin rahatsızlandığını duyan sevenleri hastaneye akın ederken, aynı dizide oynadıkları birçok ünlü sanatçı da hastaneye koştu. Ali Sürmeli'nin rol arkadaşı olan Oktay Kaynarca hastane çıkışında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Sürmeli'nin rahatsızlığı nedeniyle yaklaşık 5 gündür sete gelmediğini belirten Kaynarca, 'Allaha şükür aldık haberini. İyi geçmiş ameliyatı. Uyandıracaklarmış. İyi bir ameliyat olmuş. Tansiyona bağlı kanama olmuş. Cerrahi müdahale ile halledilmiş. Zaten buraya kendisi yürüyerek gelmiş. Hastayım demiş öyle yatırmışlar' dedi.

Ali Sürmeli'nin yakın arkadaşı olan ve birçok projede birlikte çalışan Mahsun Kırmızıgül de hastaneye gelen ünlüler arasındaydı. Ali Sürmeli'nin durumu ile ilgili konuşan Kırmızıgül, 'Kalbimiz, gönlümüz onunla birlikteydi bugün. Benim çok sevdiğim bir abim. Yıllardır dostum. Her filmimde Ali Sürmeli vardı. O benim Ali abim. Buradan ayrılırken mutlu ayrılıyoruz şu anda. Umarım hiçbir şey olmaz' diye konuştu.

Beyin kanaması geçirdikten sonra hastaneye kaldırılan Ali Sürmeli, 5 saatlik ameliyattan çıktı. Sürmeli'nin oğlu babasının hayati tehlikesinin olmadığının müjdesini verirken Oktay Kaynarca da ameliyatın iyi geçtiğini söyledi.

Ali Sürmeli kimdir?

Ali Sürmeli 1959 yılında doğdu. Aslen Muş-Varto Omeriyan köyündendir. Babası Anadolu'da birçok şehirde görev yapmış bir postacıydı. babasının görevleri nedeni ile Solhan ve Karlıova, Elazığ, Palu, Doğancılar, Diyarbakır ve Bursa da bulundu. Mimar Sinan Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden 1985 yılında mezun oldu. Sokak Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu ve Devlet Tiyatrosu'nda çalıştı. 1988 yılında 'Dönüş' adlı film ile sinema dünyasına girdi. İsmail Dümbüllü, Ulvi Uraz, 1996 yılında 8. Ankara Ulusal Film Yarışması 'Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülünü aldı.

1995 yılında 'Sokaktaki Adam' rolü ile SİYAD Ödüllerine layık görüldü. 1998 yılında 'Karşık Pizza' adlı filmde rol aldı. 1999 yılında başrolünde Kenan İmirzalıoğlu'nun yer aldığı 'Deli Yürek' adlı televizyon dizisinde Turgay Atacan rolünde görüldü. 2000 yılında Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'Filler ve Çimen' adlı sinema filmiyle 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülünü aldı.

2001 yılında Semir Aslanyürek'in yönettiği 'Şellale' adlı filmde Süleyman adlı karakteri canlandırdı. 'Aşka Sürgün', 'Yağmurdan Sonra', 'Hürrem Sultan' gibi televizyon dizilerinde rol aldı. 2006 yılında Semir Aslanyürek'in 'Eve Giden Yol 1914' ve Ömer Fark Sorak'ın 'Sınav' adlı filmlerinde rol aldı. 2014 yılında 'Beyaz Karanfil' adlı dizide Kenan Çoban, Hakan Boyav ve Ali Sürmeli başrollerde oynadı. 1 Ocak 2015 tarihinde vizyona giren, senaryosunu yazan ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı 'Mucize' adlı sinema filminde oynadı.

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler