Usta yönetmenden 10 yıl sonra ilk film!

31.12.2019
Usta yönetmenden 10 yıl sonra ilk film!
Ezel Akay, 'Dokuz Kere Leyla' filmiyle sonra sinemaya dönüş yapıyor.

Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Her Şeyin Bittiği Yer, Yedi Kocalı Hürmüz, F Tipi Film gibi Türk sineması için birçok önemli filmde imzası bulunan usta yönetmen Ezel Akay, 'Dokuz Kere Leyla' adlı komedi filmiyle uzun bir süre sonra sinemaya dönüş yapıyor.

Ezel Akay filmin duyurusunu Twitter ve Instagram hesaplarından '2020 güzel geliyor🙏Yeni filmim ‘9 Kere Leyla’nın çekimlerine Ocak ayında başlıyoruz. Nefis oyuncu kadrosu ile yeni yılda vizyonda olacağız... Sevgili @hurriyetkelebek in haberinde detaylar mevcut. Güzel dilekleriniz için şimdiden teşekkürler.' notuyla yaptı. Akay paylaşımında ayrıca 'Zeki Müren'in Öpücüğü' isimli başka bir filminin müjdesini de verdi.

Ayrıca başrolde yer alacak olan Haluk Bilginer ve Demet Akbağ da 6 yıl önce çekilen Kış Uykusu filminden sonra ilk kez bir projede tekrar bir araya gelecek. Filmde Bilginer ve Akbağ'a Alican Yücesoy, Fırat Tanış, Elçin Sangu, Emre Kıvılcım, Hakan Eke ve İhsan Ceylan gibi oyuncular eşlik edecek.

Filmin konusuna kısaca değinecek olursak; Leyla ve Adem büyük bir çıkmazın içindedir. Yıllardır evli olan çift, mutluluğu artık tadamıyordur. Her ne kadar Leyla, güzel bir kadın olsa da, Adem'in gözü başkalarına doğru gider. Adem, Nergis isimli bir kadına aşık olacaktır. Ancak Nergis, Adem'in ondan beklediklerini karşılamak isteyecek midir?

Dokuz Kere Leyla'nın çekimlerinin yakın zamanda tamamlanıp 2020 yılı içerisinde vizyona girmesi bekleniyor.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler