'Valerian' 'Rogue One'ı Geçti!

21.7.2017
'Valerian' 'Rogue One'ı Geçti!
Valerian filmi özel efektleriyle rekor kırdı.

Ünlü yönetmen Luc Besson'un merakla beklenen yeni filmi Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu kısa bir zaman içinde vizyona girmeye hazırlanıyor. Besson filmde yaratılan karakterlerin duygularını beyaz perdeye tam olarak yansıtabilmek adına oldukça yoğun bir çekim sürecini göze aldı. Bruce Willis'in 5. Element filminde uçan taksi üzerindeki sahnelerini çekmesinin üzerinden 20 yıl geçtikten sonra ünlü yönetmen bu sefer çıtayı daha da yukarı taşıyor. 2,355 adet görsel efektli sahnenin çekildiği yapım, 2016 yılı yapımı Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi filminde çekilen sahnelerden 600 adet daha fazla.

Cara Delevingne bu durum ile ilgili;'Neredeyse altı aylık bir süreyi görsel efekt çekimlerine harcadık. Bunun sadece iki haftası normal çekim sürecinde geçti.' dedi. Filmde yönetmen geçmişten bir sahne de getiriyor. Besson, 5. Element filminden küçük bir sahneyi Valerian filminde kullandı.

Cara Delevingne ile Dane DeHaan'ın başrollerde olduğu filmin diğer rollerinde Clive Owen, Ethan Hawke, Herbie Hancock, Kris Wu ve Alain Chabat var.

Ayrıca yönetmen Luc Besson filmde sürpriz bir isme de rol verdi. Luc Besson'ın 'Doğuştan oyunculuk ışığına sahip' dediği pop ikonu Rihanna oldukça etkileyici sahnelerde boy gösterecek.

27 Temmuz'da gösterime girecek olan filmin konusunu tekrar hatırlamak gerekirse: 

Valerian (DeHaan) ve Laureline (Cara Delevingne) evrendeki insanlara ait bölgelerde düzeni sağlamak üzere görevli iki özel harekât askeridir. Valerian açılamasa da partneri Laureline’e karşı bir iş arkadaşlığından daha fazlasını hissetmektedir. Ancak kadınlarla olan geçmişi ve geleneksele bağlılığı onu sürekli geri adım atmaya zorlamaktadır. Kumandanlarından (Clive Owen) aldıkları bir emirle Alpha adındaki bir şehre ulaşırlar. Burada evrenin her bir köşesinden binlerce farklı ırk bir arada yaşamaktadır. 17 milyonluk nüfusun çoğunluğu barış içinde yaşarken bazıları da insan ırkını büyük bir tehlikeye sokmak için planlar yapmaktadır. Gezegendeki görevleri esnasında Valerian ve Laureline’in keşfettiği gerçek bu olur.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler