Ve Oscar ödülleri sahiplerini buldu.

5.3.2018
Ve Oscar ödülleri sahiplerini buldu.
90. Oscar ödül töreni Los Angeles Dolby Tiyatro'da gerçekleştirildi.

Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda, Jimmy Kimmel'in sunumuyla gerçekleştirilen 90. Oscar Ödül Töreni'nde kırmızı halı rüzgarından sonra Oscar kazananlar da açıklandı. 

Shape of Water (Suyun Sesi/ Aşkın Gücü) 13, Dunkirk 8 ve Three Billboards Outside Ebbing, Missouri'nin 7 ödüle talip olarak ön plana çıktı. Dolby Tiyatrosu'nda başlayan törende Yapımcı Harvey Weinstein’a tepki olarak, cinsel taciz ve cinsiyet eşitsizliğine karşı doğan 'Time’sUp' ve 'MeToo' hareketlerine destek devam etti.

Gecenin galibi, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Prodüksiyon Tasarımı ve En İyi Film Müziği ödüllerini kazanan 'The Shape of Water' oldu. En İyi Kadın Oyuncu, 'Three Billboards Outside Ebbing, Missouri' filmindeki performansıyla Frances McDormand olurken, En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını ise 'Darkest Hour' filmiyle Gary Oldman kazandı. En İyi Özgün Senaryo ödülü 'Get Out'a giderken, En İyi Yönetmen Guillermo del Toro oldu.

İşte Oscar 2018 ödüllerini kazanan oyuncular ve filmlerin tam listesi...

En İyi Film

Kazanan: The Shape of Water 

Call me By Your Name
Darkest Hour 
Dunkirk 
Get Out 
Lady Bird 
Phantom Thread 
The Post 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

 

En İyi Yönetmen

Kazanan: Guillermo del Toro (The Shape of Water)  

Christopher Nolan (Dunkirk)  
Jordan Peele (Get Out)  
Greta Gerwig (Lady Bird)  
Paul Thomas Anderson (Phantom Thread)  

 

En İyi Erkek Oyuncu

Kazanan: Gary Oldman (Darkest Hour)  

Timothee Chalamet (Call Me by Your Name)  
Daniel Day-Lewis (Phantom Thread)  
Daniel Kaluuya (Get Out)  
Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.)  

 

En İyi Kadın Oyuncu

Kazanan: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

Sally Hawkins (The Shape of Water)  
Margot Robbie (I, Tonya)  
Saoirse Ronan (Lady Bird)  
Meryl Streep (The Post)  

 

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Kazanan: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)  

William Defoe (Florida Project)  
Christopher Plummer (All the Money in The World)  
Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)  
Richard Jenkins (The Shape of Water)  

 

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu

Kazanan: Allison Janney (I, Tonya)  

Mary J. Blige (Mudbound)  
Lesley Manville (Phantom Thread)  
Laurie Metcalf (Lady Bird)  
Octovia Spencer (The Shape of Water)  

 

Yabancı Dilde En İyi Film

Kazanan: A Fantastic Woman 

The Insult 
Loveless 
On Body and Soul 
The Square 

 

En İyi Animasyon Filmi

Kazanan: Coco 

The Boss Baby 
The Breadwinner 
Ferdinand 
Loving Vincent 

 

En İyi Belgesel Film

Kazanan: Icarus 

Abacus: Small Enough to Jail 
Faces Places 
Last Men In Aleppo 
Strong Island 

 

En İyi Kısa Animasyon Filmi 

Kazanan: Dear Basketball 

Negative Space 
Garden Party 
Lou 
Revolting Rhymes 

 

En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı

Kazanan: Darkest Hour 

Victoria & Abdul 
Wonder 

 

En İyi Kostüm Tasarımı

Kazanan: Phantom Thread 

Beauty and The Beast 
Darkest Hour 
The Shape of Water 
Victoria & Abdul 

 

En İyi Film Kurgusu

Kazanan: Dunkirk

Baby Driver 
I, Tonya
The Shape of Water 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

 

En İyi Özgün Senaryo

Kazanan: Get Out 

The Big Sick 
Lady Bird 
The Shape of Water 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

 

En İyi Görüntü Yönetimi

Kazanan: Blade Runner 2049 

Darkest Hour 
Dunkirk 
Mudbound 
The Shape of Water 

 

En İyi Uyarlama Senaryo

Kazanan: Call Me By Your Name 

The Disaster Artist 
Logan 
Molly’s Game 
Mudbound 

 

En İyi Ses Miksajı

Kazanan: Dunkirk 

Baby Driver 
Blade Runner 2049 
Shape of Water 
Star Wars: Last Jedi 

 

En İyi Ses Kurgusu

Kazanan: Dunkirk 

Baby Driver
Blade Runner 2049
Shape of Water 
Star Wars Last Jedi

 

En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon)

Kazanan: The Silent Child 

Dekalb Elementary 
The Eleven O’Clock 
My Nephew Emmett 
Watu Wote / All of us 

 

En İyi Prodüksiyon Tasarımı

Kazanan: The Shape of Water 

Beaty and Beast 
Blade Runner 
Darkest Hour 
Dunkirk 

 

En İyi Görsel Efekt

Kazanan: Blade Runner 2049

Guardians of The Galaxy Vol. 2
Star Wars The Last Jedi 
War for the Planet of the Apes
Kong: Skull Island 

 

En İyi Kısa Belgesel

Kazanan: Heaven is a Traffic Jam on the 405 

Edith+Eddie 
Heroin(e)  
Knife Skills 
Traffic Stop 

 

En İyi Film Müziği

Kazanan: The Shape of Water

Dunkirk 
Phantom Thread 
Star Wars the Last Jedi 
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 

 

En İyi Özgün Şarkı

Kazanan: Remember Me (Coco)  

Mighty River (Mudbound)   
Mystery of Love (Call Me By Your Name)   
Stand up for Something (Marshall)   
This is Me (The Greatest Snowman)




En Son Haberler

İlgili Resimler


>> >> Ve Oscar ödülleri sahiplerini buldu.

Haberler