'Venedik Film Festivali' İstanbul'da geliyor

5.6.2015
'Venedik Film Festivali' İstanbul'da geliyor
Türkiye sineması, Venedik Film Festivali'yle İstanbul'da buluşuyor.

Venedik Film Festivali ve Venedik Film Festivali Eleştirmenler Haftası program yetkilileri 'Festivaller İstanbul'da 2015' projesi kapsamında sırasıyla 9 ile12 ve 23 ile 26 Haziran tarihlerinde İstanbul'a geliyor.

Sinema Genel Müdürlüğü'nün desteklediği, Atlas Post Prodüksiyon'un katkıları ve Corinne Art &Boutique Hotel işbirliğiyle gerçekleştirilen projeye başvuruda bulunan filmler, festival yetkilileri tarafından izlenecek ve festivalin kriterlerine uygun filmler belirlenecek. Bu etkinlik kapsamında ayrıca filmlerini sunan yönetmen ve yapımcılar ile sektör temsilcileri, festival yetkilileri bir araya gelme fırsatı bulacak. Başvuruda bulunan filmlerden herhangi bir festival başvuru ücreti alınmayacak. Venedik Film Festivali bu yıl 2 - 12 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Türkiye Sineması'nın önemli uluslararası festivallerde ve film marketlerindeki görünürlüğünü artırmayı hedefleyen 'Festivaller İstanbul'da' projesi kapsamında, geçtiğimiz sene Kaan Müjdeci'nin 'Sivas' filmi Venedik Film Festivali'ne, Emine Emel Balcı'nın 'Nefesim Kesilene Kadar' filmi ile Faruk Hacıhafızoğlu'nun 'Kar Korsanları' isimli filmleri Berlin Film Festivali'ne seçilmişti. Festivaller İstanbul'da projesi dahilinde 2015 yılı içinde San Sebastian, Toronto, Berlin, Rotterdam ve Sundance Film Festivalleri program yetkilileri de ayrıca Türkiye'ye gelecekler.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler