Vizyonda bu hafta!

6.12.2019
Vizyonda bu hafta!
Sinemalarımızda bu hafta sonu 1'i yerli toplam 7 yeni film vizyona giriyor.

Türkiye sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli olmak üzere toplam 7 yeni film vizyona giriyor.

Yabancı menşeli yapımlardan Addams Ailesi ve Kahraman Balık filmleri animasyon filmi meraklılarının ilgisini çekebilir. Haftanın tek yerlisi Mahsun Kırmızıgül'ün Mucize 2 Aşk filmi ise haftanın öne çıkması muhtemel yapımı olarak karşımıza çıkıyor.

İyi seyirler...

1- Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi / Portrait Of A Lady On Fire

Céline Sciamma'nın yazığı yönettiği filmin başrollerini Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami, Valeria Golino ve Armande Boulanger paylaşıyorlar.

Marianne, izole bir adada yaşayan genç bir ressamdır. Genç kadın bir gün, manastırdan yeni ayrılan Heloise’in düğün portresini yapmakla görevlendirilir. Ancak portresinin yapıldığından Heloise’in haberinin olmaması gerekmektedir. Marianne, kendisine verilen görevi harfiyen yerine getirmek zorundadır ve bu yüzden de gündüzleri Heloise’i izleyip, geceleri portresini yapmaya karar verir. Bu durum gönülsüzce evlenmek üzere olan Heloise'in, yaklaşmakta olan düğün öncesi son özgür anlarını Marianne ile geçirmesine neden olur. İki kadın birlikte vakit geçirdikçe, aralarında beklenmedik bir yakınlaşma oluşur.


2- Addams Ailesi / The Addams Family

Conrad Vernon ve Greg Tiernan ikilisinin yönettiği filmin senaryosunu Erica Rivinoja'nın kitabından Matt lieberman kaleme almış. Filmin orijinal seslendirmelerinde Oscar Isaac, Charlize Theron, Chloë Grace Moretz, Finn Wolfhard ve Nick Kroll gibi oyuncular görev almışlar.

Kocasına ve çocuklarına kendini adamış bir kadın olan Morticia, ailesini bir arada tutan soluk tutkaldır. Güler yüzlü, kötücül ve tutkulu bir şekilde karısına aşık olan aile babası Gomez, her zaman girişimci ruhunu korumaktadır. Ailenin çocukları da oldukça şahsına münhasır bireylerdir. Uzun örgüleri ve iğneleyici mizahı ile zeki genç kız Wednesday ve bulabileceği en büyük tehdit ve tehlikelerin peşinden koşan 10 yaşındaki Pugsley. Ancak evin bireyleri bunlarla sınırlı değildir. Ailenin çılgını Fester iyi huylu, neşeli ve her şekilde kargaşaya yol açabilirken, Büyükanne ise yarasalar ve kafatasları gibi şekiller vererek pişirdiği şekerli kurabiyeleri seven torunlarına tapar. Aile yaklaşan kutlamaları için hazırlıkların ortasındayken, Margaux Needler ortaya çıkar. Margaux Needler sevilen bir reality-show programının kraliçesidir ve banliyö tipi pastel mükemmelliğe kendini adamıştır. Bu iki farklı cephenin karşılaşması nasıl sonuçlanacaktır?


3- Balon Pilotları / The Aeronauts

Tom Harper'ın yönettiği ve Jack Thorne'la birlikte senaryosunu kaleme aldığı aksiyon macera filminin başrollerinde Eddie Redmayne, Felicity Jones, Himesh Patel, Phoebe Fox ve Anne Reid yer alıyorlar.

Pilot Amelia Wren ve bilim insanı James Glaisher 1862 yılında daha önce kimsenin yapmaya cesaret edemediği bir şeyi denemeye karar verir. Göklerin sırlarını keşfetmek isteyen ikili sıcak hava balonu ile daha önce hiç çıkılmamış bir yüksekliğe çıkmaya çalışır. Gökyüzünde nefes kesici keşifler yapan Wren ve Glaisher atmosferin en yüksek noktalarına ulaştıklarında hayatta kalmak için zorlu bir mücadele vermek zorunda kalır.

 

4- Kahraman Balık / Go Fish

Haftanın ikinci animasyon filmi Kahraman Balık'ın yönetmen koltuğunda Sean Patrick O'Reilly oturuyor. Senaryosunu da yine Sean Patrick O'Reilly'in kaleme aldığı filmin orijinal seslendirmelerinde Justine Ezarik, Mark Hamill ve Ron Perlman gibi oyuncular görev almışlar.

Kendi halinde bir papağan balığı olan Alex, hayatı boyunca süper kahraman olmanın hayalini kurar. Yaşadıkları mercan resifi büyük bir tehlike ile karşı karşıya kaldığında hayalini gerçekleştirecek fırsatı bulur. Mercan resifi yok olmadan önce harekete geçen Alex ve arkadaşları denizatı ve yılan balığı, evlerini kurtarmaya çalışırken kendilerini zorlu bir mücadelenin içinde bulur.


5- Mucize 2 Aşk

2014 yapımı 'Mucize' filminin devam halkası olan yapımın yönetmenliğini ve senaristliğini bir kez daha Mahsun Kırmızıgül üstlenirken başrollerde Mert Turak, Fikret Kuşkan, Biran Damla Yılmaz, Erdal Özyağcılar ve Şenay Gürler gibi oyuncular yer alıyor.

Engelli bir adam olan Aziz ile görücü usulü evlendiği karısı Mızgin, köyde yaşadıkları sorunlardan iyice bıkar. Kendilerine yeni bir hayat kurmak isteyen çift, Batı'da bir kasabaya gider. Ancak gittikleri kasabada da türlü sorunlarla karşılaşırlar. Çift, ne olursa olsun insanların önyargılarını aşıp, hayatta tutunmak için çabalar. Mızgin'e aşık olan Aziz, karısı için engellerinden kurtulmaya karar verir bu uğurda zorlu bir mücadeleye girişir. Aziz, Mahir öğretmen ve sinemacı Bahattin'in de desteği ile eşi için birçok mucizeyi gerçekleştirir.


6- Rahibenin Laneti / Curse of the Nun

Yönetmenliğini ve senaristliğini Aaron Mirtes'in üstlendiği korku gerilim temalı filmin başrollerini Lacy Hartselle, Rae Hunt, Kate Kilcoyne, Brad Belemjian ve Jonathan Everett paylaşıyorlar.

Genç Anna problemlerinden kurtulmak ve yeni bir başlangıç yapmak için taşınmaya karar verir. Ancak yeni evine taşınmaya karar verdiği gün, işler plandığından farklı gidecektir. Anna'nın gitmesini istemeyen Rahibe Catherine'in ruhu, Anna'yı ele geçirmek için her şeyi yapacaktır. Anna hayatı için, merhamet bilmeyen kötü ruha karşı savaşmak zorundadır.


7- Uzun Kız / Beanpole

Yönetmenliğini Kantemir Balagov'un yaptığı filmin senaryosu yönetmen Balagov'la birlikte Aleksandr Terekhov'un imzalarını taşıyor. Dram temalı filmin başrollerinde ise Viktoria Miroshnichenko, Vasilisa Perelygina, Konstantin Balakirev, Andrey Bykov ve Olga Dragunova yer alıyor.

1945 yılında yaşanan II. Dünya savaşı, birçok şehrin yıkılmasına, insanların fiziksel ve zihinsel olarak hasar almasına neden olur. Savaşın üzerinden ayların geçmesine rağmen, etkilerinin oldukça taze olduğu bu dönemde yaşayan Iya, cepheden dönen arkadaşı Masha ile birlikte hayatlarını yeniden inşa etmeye çalışır. Görüntü itibari ile diğer insanlardan ayrılan Iya, Masha’nın otoritesi altında yaşamaya başlar ve bu durum iki kadının ilişkilerinin farklı boyuta taşınmasına neden olur.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler