Vizyonda bu hafta!

17.01.2020
Vizyonda bu hafta!
Sinema salonlarımızda bu hafta 3'ü yerli toplam 8 yeni film vizyona giriyor.

Sinemaseverleri özellikle minik sinemaseverleri bu hafta 8 yeni film karşılıyor. Bu filmlerin 3 tanesini yerli yapımlar oluştururken, 2 animasyon ve bir de komedi filmi ara tatile giren çocuklarımızın ilgisine mazhar olabilir.

 

Yerli yapımlardan Cem Yılmaz'ın merakla beklenen yeni ikilisi Karakomik Filmler 2 ile drama - tarih ve aksiyon temalı Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı; yabancı yapımlardan ise Japon dram filmi Saklı Gerçekler ile fantastik komedi Dolittle filmleri öne çıkabilecek yapımlar olarak gözümüze çarpıyor.

Ayrıca yukarıda da bahsettiğimiz gibi animasyon yapımlar Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları ve Kuzular Firarda: Uzay Parkı ara tatile giren minik sinemaseverlerin ilgisini çekebilir.

İyi seyirler...

1- Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı

Yapımcılığını ve senaristliğini aynı zamanda Diriliş: Ertuğrul ve Kuruluş: Osman dizileriyle adını duyuran Mehmet Bozdağ'ın üstlendiği; yönetmen koltuğunda ise Kamil Aydın'ın oturduğu Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı'nın başrollerinde Emre Kıvılcım, Levent Özdilek, Ece Çeşmioğlu, Ebru Özkan ve Seray Kaya yer alıyor.

‘Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı’, İstanbul’un fethinin ardından hedefini Roma olarak belirleyen Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişini, Sultan'a ölümüne bağlı en seçkin savaşçı birlikleri olan Akıncılar'ın hikâyeleri üzerinden ele alıyor. Dünyanın gördüğü en barbar krallardan biri olan ve tarihte Bogomil (Boşnak) katliamını başlatan Sırp Kralı olarak geçen Lazar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa’yla ittifaka girince Fatih’in Akıncıları Lazar’ın planlarını bozmak için harekete geçerler.


2- Karakomik Filmler 2

Yönetmen, senarist ve yapımcılığını Cem Yılmaz'ın üstlendiği filmin başrollerini Cem Yılmaz, Özkan Uğur, Büşra Develi, Cem Davran ve Emin Gürsoy paylaşıyor.

Karakomik Filmler 2 Deli ve Emanet adında iki filmden oluşuyor. Deli, en büyük hayali sevdiği kızın karşısında oturmak olan bir taksicinin gece mesaisinde başına gelenler olayları konu ederken; Emanet, yetenek yarışmalarına katılıp bu sayede şöhret olmanın hayalini kuran bir danşçının hikayesini konu ediyor.


3- Bedenimi Kaybettim / I Lost My Body

Jérémy Clapin'in yönetmen koltuğunda oturduğu animasyon filminin senaryosunu Guillaume Laurant kaleme alıyor. Filmin orijinal seslendirmelerinde Patrick d'Assumçao, Victoire Du Bois ve Hakim Faris görev alıyorlar.

Bedeninden ayrılmış bir el, ait olduğu vücudu bulmak için laboratuvardan kaçarak yola koyulur. Ancak yol boyunca karşısına üstesinden gelmesi gereken birçok engel çıkar. Pizza kuryesi olan Naoufel’e kavuşmak için her şeyi yapmaya hazır olan el, önüne çıkan güvercinler ve sıçanlarla mücadele eder. Elin vücuttan nasıl ayrıldığının cevabı ise Naoufel ve Naoufel’in kütüphane çalışanı Gabrielle’e olan hislerinde saklıdır.


4- Dolittle

Yönetmen koltuğunda Stephen Gaghan'ın oturduğu filmin başrollerinde Robert Downey Jr., Antonio Banderas, Michael Sheen, Emma Thompson, Rami Malek gibi birbirinden değerli oyuncular yer alıyor.

Dr. John Dolittle, İngiltere’nin en ünlü doktor ve veterineridir. Yıllar önce karısını kaybeden Dolittle, bunun akabinde kendisini malikanesinin duvarları arasına kapatır. Dış dünya ile bağlantısını kesen Dolittle, genç kraliçenin hastalandığını öğrenince kabuğundan dışarı çıkmaya karar verir. Hastalığa çare aramak için efsanevi bir adaya doğru yola koyulan Dolittle’a bu süreçte genç çırağının yanı sıra endişeli bir goril, kuş beyinli bir ördek, alaycı devekuşu, kutup ayısı ve akıl hocası olan papağan da eşlik eder.


5- Kuzular Firarda: Uzay Parkı / Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

Will Becher ve Richard Phelan ikilisinin yönettiği ve Jon Brown ve Mark Burton ikilisinin senaristliğini yaptığı animasyon filminin orijinal seslendirmelerini Justin Fletcher, John Sparkes ve Kate Harbour yapıyor.

Sessiz ve sakin Mossingham kasabasının üzerinde, gökyüzünde ortaya çıkan ne olduğu anlaşılamayan garip ışıklar, gizemli bir ziyaretçinin galaksinin ve samanyolunun ötesinden geldiğini haber vermektedir. Ancak yakındaki Mossy Bottom Çiftliği'ndeki muzır koyun Shaun'ın zihninde başka şeyler vardır; yaptığı birçok plan sürekli bıkkın Bitzer tarafından engellenmektedir. Ancak bu şaşkın ve sevimli uzaylı, Mossy Bottom Çiftliği'nin yakınlarına inanılmaz bir güçle düştüğü zaman, koyun Shaun çok geçmeden uzay gücünde bir eğlence ve macera için büyük bir fırsat görür. Koyun Shaun, tehlikeli bir örgüt onu yakalamadan önce bu galaksiler arası ziyaretçiye evin yolunu göstermek için zorlu bir mücadeleye girişecektir. Dünyanın geleceği Shaun ve sürüsünün ellerindedir. Onların başarısız olması dünyadaki her canlının kaderini belirleyecektir. Yaramaz koyun Shaun ve kalabalık sürüsü çok geç olmadan önce Mossy Bottom Çiftliği'ndeki Farmageddon'u engelleyebilecekler midir?


6- Saklı Gerçekler / The Truth

Yönetmenliğini Hirokazu Koreeda'nın yaptığı ve senaryosunu yönetmen Koreeda ve Léa Le Dimna'nın kaleme aldığı Fransız - Japon ortak yapımı dram filminin başrollerini Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ludivine Sagnier, Ethan Hawke ve Roger Van Hool paylaşıyor.

Fabienne Dangeville, Fransız sinemasının en gözde yıldızlarından biridir. Onun hayatı, onu seven ve hayran olan erkekler arasında hüküm sürerek geçmiştir. Artık yaşlanan oyuncu, anılarını paylaştığı bir kitap yayınlar. Annesinin hayatına dair olan kitabı okuyan Lumir, büyük bir şok geçirir. Çünkü okudukları pek de gerçekleri yansıtmamaktadır. Bunun üzerine Lumir, kocası Hank ve kızı ile birlikte New York’tan Paris’e, annesinin yanına gider. Fabienne’in geçmişi ile ilgili paylaştıkları, anne kız arasında büyük bir yüzleşmenin yaşanmasına neden olur.


7- Kirpi ve Saksağan: Sevimli Uzay Kahramanları / Louis & Luca - Mission to the Moon

Yönetmenliğini Rasmus A. Sivertsen'in ve senaristliğini Karsten Fullu üstlendiği filmin orijinal seslendirmelerini Kari Ann Grønsund, Trond Høvik, Per Skjølsvik, Kåre Conradi ve John F. Brungot yapıyor.

Ay’a yapılacak olan bir yolculukta Norveç ekibinin başında, Flaklypa köyünden çıkmış parlak mucit Reodor vardır. Cesur astronot Nolan’ın bu macerasında yanlış gidecek bir şey olmayacağı düşünülse de pek çok şey beklendiğinden farklı gelişir. Nolan ve arkadaşı Louis’i Ay’a yaptıkları bu yolculukta birçok sürpriz beklemektedir.


8- İstasyon

Kızının katillerinden intikam almaya çalışan bir annenin hikayesinin ele alındığı gerilim filmini Kadir Genç - Volkan Adıyaman ikilisi yazıp yönetiyor. Filmin başrollerinde ise Güneş Özek, Burak Ergün, Volkan Uygun, Banu Yılmaz Ocak ve Can Özoğul yer alıyor.

Genç bir kadın olan Hira, kızını bir doğum gününde kaybetmiştir. Yaşadığı büyük evlat acısından sonra kendisini toparlayamayan Hira, akıl hastanesine yatmak zorunda kalmıştır. Ancak acılı kadın, kızının katillerini bulup intikam almaya kararlıdır. Katilleri bulmak için araştırmaya başlayan Hira, komiser Servet’ten yardım ister. Kızının doğum gününde izini bulduğu katilleri tek tek istasyona çağıran Hira için artık intikam vakti gelmiştir.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler