Vizyonda bu hafta!

28.02.2019
Vizyonda bu hafta!
Sinemalarımızda bu hafta 5'i yeni olmak üzere 8 film vizyon alacak.

Türkiye sinema salonlarında bu hafta 8 film vizyona girecek. Bu filmlerden 5 tanesi ilk kez vizyona girerken, 3 tanesi ise tekrar vizyon alıyor.

26 Ekim 2018 vizyona giren Müslüm filmi, Müslüm Gürses'in ölüm yıldönümü münasebetiyle bu hafta tekrar vizyona girecek.

91. Akademi Ödülleri'nde En İyi Film ödülünü kazanan Yeşil Rehber ve En İyi Özgün Şarkı ödülünü kazanan Bir Yıldız Doğuyor filmleri tekrar vziyona giren yapımlar olacak.

Bu hafta sonu ilk kez vizyona girecek filmler ise şöyle:

1- Musabbar

Yönetmenliğini R. Engin Tutuş ve Erdal Tutuş'un üstlendiği korku, gerilim türündeki filmin kadrosunda Mahmut Kemal Sarıaltun, Cemre Cansaatçı, Reza Mollazade, Emine Söyler gibi isimler yer alıyor. Yapımı Büyük Galileo'ya ait olan filmin senaryosunu R. Engin Tutuş kaleme alırken görüntü yönetmenliğini ise Metin Kuru üstleniyor.

Musabbar cin kavmi, zamanında Hz. Süleyman’ın himayesinde çalışmaktadır. Ancak Hz. Süleyman’ın ölümünün ardından, Musabbar cinleri büyük bir kibre kapılarak, dünyaya hükmetmeyi planlarlar. İnsanları kullanmaya başlayan Musabbar cin kavmi, insanlara yaptıkları büyülerle onların yoldan çıkmasına neden olur. Soyunun tükenmesi durumu ile karşı karşıya olan zengin bir ağa da, bunun önüne geçmek için Musabbar cinlerinin karısıyla münasebete girmesine izin verir. Yaşanan bu olay sonucu dünyaya melez bir çocuk gelir. Eğer bu melez çocuk, Hz. Süleyman’ın soyundan gelen bir kadınla birleşirse, bu durum dünyanın insanların kontrolünden çıkmasına neden olacaktır. Patlak veren bu olaylara denk gelen bir grup akademisyen, kendilerini dahil oldukları olaylardan kurtarabilmek için canları pahasına savaşmak zorunda kalır.


2- Mutlu Lazzaro / Lazzaro Felice

Başrollerini Adriano Tardiolo, Alba Rohrwacher, Nicoletta Braschi, Sergi López, Natalino Balasso'nun paylaştığı filmin yönetmen ve senaryo koltuğunda Alice Rohrwacher oturuyor.

Lazzaro, iyi niyetli ve biraz da saf olan bir gençtir. Onun hayatta en yakın dostu ise biraz şımarık bir genç olan Tancredi’dir. Hayatta en çok değer verdiği arkadaşının her isteğini yerine getirmeye çalışan Lazzaro, Tancredi’nin son isteğini de kabul etmekten kendini alıkoyamaz. Lazzaro, arkadaşının adam kaçırma düşüncesini bir oyun olarak düşünse de Tancredi oldukça ciddidir. İlgi peşinde olan Tancredi, işleri biraz daha büyüterek, Lazzaro’yu ve yaşadıkları garip köyü büyük bir ateşin içine atar. Yaşananlara polis müdahale etmeye başlayınca Lazzaro kaçmak zorunda kalır. En yakın arkadaşı ve boşaltılan köyün sakinleri şehre akın etmeye başlar. Arkadaşı Tacredi’yi bulmamaya karar veren Lazzaro, onun peşinden şehre gitmeye karar verir. Fakat şehre geldiğinde bulunduğu yerinden köyünden oldukça farklı olduğunu görür. Lazzaro, bu kirli şehir içinde çok temiz kalmaktadır.


3- Öldür Beni Sevgilim

Şenol Sönmez'in yönettiği ve Murat Dişli'nin senaryosunu yazdığı komedi filmi Öldür Beni Sevgilim'de Murat Boz ve Seda Bakan başrollerde. İkiliye Açelya Topaloğlu, Özgür Emre Yıldırım ve Seda Güven eşlik ediyorlar.

Okan ile Demet, 5 yıldır evli olan bir çifttir. Ancak birlikte geçirdikleri senelere rağmen ilişkileri pek de iyi değildir. İkilinin aşkı masal gibi başlamış, büyük heyecanlarla devam etmiş ve mutlu sona ulaşmıştır. Ancak evliliğin ardından hayatları sıradanlaşmaya başladıkça, çiftin içindeki o heyecan duygusu da ölmeye başlamıştır. 5 yılın sonunda ikili adeta birbirinden bunalmış hale gelir. Farklı hayatlar isteseler de bunu dile getiremeyen ve ses çıkarmadan, içten içe birbirlerine sinir olmaya başlayan genç çift, evlilik yıl dönümlerinde büyük bir yanlış anlamanın kurbanı olur. Yaşanan yanlışlık sonucunda 5 yıllık karı-koca birbirlerini öldürmeye karar verirler. Bunun için uygun yollar arayan çiftin yaşadıkları hem tehlikeli hem de komik hallere gelecektir.


4- Tabaluga

Haftanın tek anşmasyon filmi Tabaluga Alman patenti taşıyor. Filmin yönetmenliğinde Sven Unterwaldt Jr, senaryosunda ise Peter Maffay ve Rolf Zuckowski'nin imzası var.

Türünün son örneği olan Tabaluga adındaki küçük ejderhanın, büyük bir sorunu vardır. Uçmayı bilmeyen ve alev püskürtemeyen Tabaluga, asla düzgün bir ejderha olamayacağını düşünür. O, uçmak ve alev püskürtmek için sürekli çabalasa da bir sonuca varamaz. Onun bu süreçteki en büyük destekçisi, annesinin kendisini emanet ettiği siyah bir ördektir. Ateşini bulmak için arayışa giren küçük ejderha, bunun için buz ülkesine gitmeye karar verir. Bilmediği bir dünyaya adım atan Tabaluga, burada buz prensesi Lilli ile tanışır. Tabaluga’nın ateşini bulmasına yardımcı olmak isteyen Lilli, onu Arktos’un yanına götürür. Ancak bu sandıkları gibi pek de iyi bir fikir değildir. Tabaluga, yaşadıkları dünya ve dostları için büyük bir tehlike oluşturan Arktos’u etkisiz hala getirmek için Lilli ile güçlerini birleştirerek zorlu bir mücadeleye atılır.


5- Yalan Dolan

Türkiye'nin ilk bilim-kurgu animasyon filmi 'Murat Kaptan - UK2911'in de senarist ve yönetmeni olan Şehin Derun'un yönettiği ve senaryosunu üstlendiği komedi filmi Yalan Dolan'da Şafak Sezer, Çetin Altay, Burcu Binici, Hakan Eksen ve bir süre önce kaybettiğimiz Yıldırım Öcek rol alıyor.

Altı arkadaş kusursuz bir plan yapıp, sistemin hatalarını kullanarak bir banka soygunu yapmak istemektedir. Fakat hiçbir planın ve suçun kusursuz olamayacağı gerçeğinin farkına vardıklarında iş işten geçmiş olacaktır.

Tekrar vizyona girecek filmler:

Müslüm

 

Yeşil Rehber

 

Bir Yıldız Doğuyor

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler