Vizyonda bu hafta!

13.11.2020
Vizyonda bu hafta!
Sinema salonlarında bu hafta sonu 2'si yerli 7 yeni film vizyona giriyor.

Sinema salonları bu hafta sonu ikisi yerli olmak üzere yedi yeni filme ev sahipliği yapıyor. Korku - gerilim temalı yapımların ağırlıkta olduğu haftada genç yönetmen Seyid Çolak'ın dünya prömiyeri 41. Uluslararası Moskova Film Festivali'nde yapılan filmi Kapan ve hayatının film olarak çekilmesi konusunda ailesi ve yapımcı firma arasında tartışmalara sebep olan İki Gözüm Ahmet filmleri öne çıkan yapımlar olarak göze çarpıyor.

Ayrıca Alman menşeli komedi filmi Çifte Bela: Sihirli Ayna ve birçok kişinin çocukluk anılarını tekrar canlandıracak fantastik yapım Pinokyo filmlerini ailenizle birlikte keyifle izleyebilirsiniz.

İyi Seyirler...

 

Azizler Hapishanesi / Patients of a Saint

Russell Owen'ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve Matthew J. Gunn ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı korku filminde Jessie Williams, Philip McGinley, Lynne Anne Rodgers, Stacey Lynn Crowe ve Christopher Dunne gibi isimler başrolde yer alıyor.

Tıbbi deneyler sınırları zorladığında, en olağandışı testlerin sonu Kuzey Atlantik'teki St. Leonards Island'da bulunan, dünyanın en vahşi suçluları için yeniden tasarlanan bir hapishanede sonlanmaktadır. Bir deney ters gittiğinde tüm ada, çıkışı olmayan ölümcül bir labirente döner.

 

Çifte Bela: Sihirli Ayna / Unheimlich perfekte Freunde

Marcus H. Rosenmüller'in yönettiği ve Simone Höft ile Nora Lämmermann'ın senaristliğini üstlendiği Alman menşeli komedi filminin başrollerini Luis Vorbach, Jona Gaensslen, Margarita Broich, Marie Leuenberger ve Serkan Kaya paylaşıyor.

Küçük bir çocuk olan Fred, sihirli bir ayna keşfettiğinde hayallerini gerçeğe dönüştürür. Fred’in çok istediği ve sonunda kavuştuğu ikizi onun yerine odayı toplar, şikayet etmeden yemek yer ve sınıfta birinci olur. İkizi sayesinde hayatı güzelleşen Fred, sırrını arkadaşı Emile’ye açınca işler karmaşık bir hal alır.

 

Follow Me

Will Wernick'in yazıp yönettiği korku - gerilim temalı filmde Holland Roden, Keegan Allen, Pasha D. Lychnikoff, Denzel Whitaker ve Kimberly Quinn başrolde yer alıyorlar.

Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan bir genç, yeni içerikler üretebilmek için arkadaşları ile birlikte Moskova’ya doğru yola koyulur. Genç adam, gittikçe büyüyen izleyici kitlesinin ilgisini çekmek için her zaman sınırları zorlar. Takipçi sayısını her geçen gün daha da arttırmak isteyen genç, bunun için her şeyi yapmaya hazırdır. Hedef kitlesi için daha iyi içerikler hazırlamayı arzulayan genç ve arkadaşları, gizem ve tehlikenin hakim olduğu bir dünyaya adım atarlar. Bir süre sonra gençler, gerçek hayat ve sosyal medya arasındaki çizgilerin bulanıklaşmaya başladığını fark eder. Onlar artık hayatta kalabilmek için zorlu bir mücadele vermek zorundadır.

 

İki Gözüm Ahmet

Gani Rüzgar Şavata ve Hakan Gürtop'un birlikte yönettiği ve Gönül Aktürk'ün senaristliğini üstlendiği belgesel drama filminin başrollerini Özgür Tüzer, Aleyna Solaker, Serdar Orçin, Ruhi Sarı ve Metin Yıldız paylaşıyor.

İki Gözüm, Malatya’da tahtaya gerdiği tellerle kümesteki tavuklara konser vererek müzik hayatına başlayan Ahmet’in, zamanla ününe ün katarak halkın sanatçısı olma serüvenini konu ediyor. İstanbul’a göçmeleriyle siyasi bilinci de oluşan Ahmet, yaşadığı bir sevda yarasıyla kendini tamamen müziğe ve halkına verir.

 

Kapan

Beyşehir Gölü üzerinde bulunan Mada adasında geçen bir hikayeyi anlatan filmin yönetmen koltuğunda Seyid Çolak otururken senaryosunu ise Çolak ile birlikte Güven Adıgüzel kaleme alıyor. Filmin başloca rollerinde ise Onur Dilber, Münibe Millet, Serkan Altıntaş, Sami Aksu ve Yüksel Akça gibi isimler yer alıyor.

Göl içinde yaşam alanı bulunan adada geçen filmde, bir kurdun gölün buz tutması vesilesiyle adaya geçmesi ve burada yavrulamasıyla birlikte dört karakterin değişen hayatlarına odaklanıyor. Adadan ayrılamayan kurdun kendine alan açmaya çabalaması ve bunun tehlikeli bir fikir olduğunu savunan karakterlerle savaşa girmesiyle birlikte adaya kaosun hakim olmuştur.

 

Pinokyo / Pinocchio

Ünlü İtalyan yazar Carlo Collodi'nin aynı adlı eserinden bir kez daha beyaz perdeye uyarlanan filmin yönetmenliğini Matteo Garrone yaparken senaryosunda ise yönetmen Garrone ile birlikte Massimo Ceccherini'nin imzaları var. Pinokyo'yu Federico Ielapi'nin, Geppetto'yu Roberto Benigni'nin canlandırdığı filmin diğer rollerinde Rocco Papaleo, Massimo Ceccherini ve Maribe Vacth yer alıyor.

İyi kalpli bir marangoz olan Geppetto’nun elleriyle yarattığı Pinokyo, her çocuk gibi dünyayı merak etmektedir. Dış dünyaya olan merakına yenik düşen Pinokyo, huzurla yaşadığı evinden kaçar. Kukla olmak istemeyen, en büyük hayali insan olmak olan Pinokyo’nun karşılaştığı peri, onun en büyük dileğinin gerçekleşmesinin bir yolunun olduğunu söyler. Pinokyo insan olmak istiyorsa öncelikle cesaret sınavını geçmesi gerekecektir. Pinokyo bunun üzerine yeni edindiği dostlarıyla beraber sürprizlerle dolu bir maceraya atılır.

 

Sıra Dışı / Freaky

Christopher Landon'ın yönettiği ve Michael Kennedy ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı korku - komedi ve gerilim temalı filmde Vince Vaughn, Kathryn Newton, Alan Ruck, Uriah Shelton ve Katie Finneran başrolde yer alıyorlar.

17 yaşında genç bir kız olan Millie Kessler, bir seri katil olan Blissfield Butcher’ın yeni hedefidir. Katilin mistik hançeri bedenlerinin yer değiştirmesine neden olduğunda Millie kendisini korkunç bir kabusun içinde bulur. Katil ile vücut değiştirmesinden sonra Millie, bu değişikliğin kalıcı hale gelmesine 24 saatten az kaldığını fark eder. Bu sırada Millie’nin bedeninde olan katil, iştahla insan avına çıkar.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler