Vizyonda bu hafta!

16.07.2021
Vizyonda bu hafta!
Bu hafta üçü yerli olmak üzere yedi yeni film gösterime giriyor.

Bu hafta sonu sinemalarımızda bir tekrar gösterim olmak üzere sekiz yeni film vizyona giriyor. Bu filmlerden üçünü yerli yapımlar oluştururken, minik izleyicilerin merakla izleyeceği iki de animasyon filmi vizyondaki yerini alıyor.

Yerli yapımlardan 15/07 Şafak Vakti; yabancı yapımlardan ise Sessiz Bir Yer II filmleri ilginizi çekebilir. Minik sinemaseverlerin ilgisini çekecek olan Space Jam: Yeni Efsane filmini de severek  izleyebilirsiniz.

İyi seyirler...

1- 15/07 Şafak Vakti

Volkan Kocatürk'ün yönettiği, Tolga Aydın'ın senaryosunu kaleme aldığı aksiyon drama temalı filmin başrollerini Erkan Petekkaya, Tugay Mercan, Baran Bölükbaşı, Serkan Ercan ve Deniz Bolışık gibi isimler paylaşıyor.

15/07 Şafak Vakti, 15 Temmuz gecesi darbecilere karşı direnen insanların hikayesini konu ediyor. Pastane işleten Cevdet, siparişlerini yetiştirmeye çalışırken köprüde darbecilerle karşı karşıya kalır. Darbecilerin karşısında yer alan Cevdet'in yolu bu sırada işine yetişmeye çalışan güvenlik görevlisi Güray, köprüde küçük kızıyla sıkışıp kalan Mustafa ve diğer vatandaşlarla kesişir. Cevdet köprü üzerinde darbecilere karşı direnirken, oğlu Yusuf da Çengelköy’de mahalledekiler ve güvenlik görevlileriyle birlikte darbecilere karşı mücadele eder. Bu sırada doktor Aysel, darbeciler tarafından vurulan insanları kurtarmak için çabalar.

 

2- Çılgın Ortak

Özgür Selvi'nin yazıp yönettiği komedi filminin başrollerinde Sinan Çalışkanoğlu, Nur Erkul, Ayşe Kökçü, Ali Tarık Fındık ve Sinan Bengier gibi isimler yer alıyor.

Serdar ve Aslıhan, birbirlerine gıcık olan iki acemi dedektiftir. İkili, bir cinayet davasını çözmekle görevlendirilir. Şüphelilerin peşine düşen Serdar ve Aslıhan, bu süreçte evli bir çift gibi davranmak zorunda kalır. Dedektiflik işini pek de beceremeyen Serdar ve Aslıhan, buldukları her ipucunda katilden adım adım uzaklaşırlar. Çok geçmeden çılgın ortakların dedektifliğe hızlı ancak imkansız bir giriş yaptığı ortaya çıkar.

 

3- Paris'te Bahar / Spring Blossom

Suzanne Lindon'ın yazıp yönettiği ve başrolde yer aldığı komedi - drama - romantik temalı filmin diğer başrollerini Arnaud Valois, Frédéric Pierrot, Florence Viala ve Rebecca Marder paylaşıyor.

On altı yaşında bir genç olan Suzanne, yaşıtlarından oldukça sıkılmaktadır. Okuluna gitmek için her gün bir tiyatronun önünden geçmek zorunda kalan Suzanne, bu sayede ondan oldukça büyük olan bir adam ile tanışır. Hayatı yaşıtları gibi yaşamakta zorlanan Suzanne ve adam arasında bu süreçte farklı bir bağ oluşur.

 

4- Protesto / La Haine

Bu hafta sonu tekrar gösterim alacak 1995 yılı yapımı drama - suç temalı filmi Mathieu Kassovitz yazıp yönetiyor. Filmin başrollerinde Vincent Cassel, Hubert Koundé, Saïd Taghmaoui, Souleymane Dicko ve Benoît Magimel gibi isimleri izleyebilirsiniz.

Protesto, şiddetli bir isyanda rol alan 3 gencin hikayesini anlatıyor. Paris’in gettolarında hararetli saatler yaşanmaktadır. Grup halinde dolaşan yerel gençlerle, çevreyi kuşatan polisler arasında nefret dolu bakışlardan oluşan bir gerilim vardır. Mahallenin gençlerinden Abdel, polis soruşturması sırasında benzetildiği için hastanede ölüm döşeğinde yatmaktadır. Gencin arkadaşları ise başıboş dolaşmaktadırlar. İçlerinden Vinz, Abdel’in ölmesi durumunda bir polis vurmaya ant içer.

 

5- Sessiz Bir Yer / A Quiet Place 2

2018 yılında vizyona giren ve çok beğenilen Sessiz Bir Yer'in devam filminin yönetmenliğini ve senaristliğini yine John Krasinski üstleniyor. Başrollerde ilk filmde olduğu gibi Emily Blunt, Noah Jupe, Millicent Simmonds, Cillian Murphy ve John Krasinski yer alıyor.

Yaşadıkları yerde sese duyarlı yaratıklara karşı verdikleri mücadeleden sağ çıkmayı başaran anne Evelyn ve çocukları Marcus ile Regan'ın, tek tehlikenin sesle avlanan yaratıkların olmadığı dış dünyada hayatta kalma çabalarını anlatıyor. Evde yaşanan ölümcül olayların ardından Abbott Ailesi, sessizlik içinde sürdürdükleri yaşam savaşlarına devam ederken dış dünyanın dehşetiyle de yüzleşmek zorunda kalırlar.

 

6- Space Jam: Yeni Efsane / Space Jam: A New Legacy

Malcolm D. Lee'nin yönettiği ve senaryosunu Andrew Dodge - Tex Avery ikilisinin kaleme aldığı filmde başlıca rolleri LeBron James, Cassandra Starr, Sonequa Martin-Green, Don Cheadle ve Martin Klebba gibi isimler paylaşıyor.

Yoldan çıkmış bir yapay zeka tarafından küçük oğlu Dom’la birlikte dijital bir alana hapsedilen LeBron’un kendilerini sağ salim eve götürebilmek için yapması gereken şey, Bugs, Lola Bunny ve disiplinsizlikleriyle ünlü bütün Looney Tunes çetesine önderlik ederek sahada yapay zekanın dijitalleştirilmiş şampiyonlarına —daha önce hiç görmediğiniz profesyonel basketbol yıldızlarından oluşan süper güçlü bir kadroya— karşı onları zafere taşımaktır.

 

7- Spirit Özgür Ruh / Spirit Untamed

Yönetmen koltuğunda Elaine Bogan'ın oturduğu animasyon yapımın senaryosunu JohnFusco kaleme alırken, orijinal seslendirmede Isabela Merced, Marsai Martin, Mckenna Grace, Walton Goggins ve Andre Braugher gibi isimler görev alıyor.

Korkusuz bir akrobat binici olan rahmetli annesi Milagro Navarro'yu hiç tanımayan Lucky Prescott, tıpkı annesi gibi kuralları ve sınırları hiç sevmez. Ancak bu durum teyzesi Cora'nın endişelenmesine neden olur. Teyzesi gözetiminde Doğu Yakası'nda yaşayan Lucky'nin tehlikeli yaramazlıkları sonucu ikisi Lucky’nin Miradero’daki babası Jim’in yanına taşınır. Lucky'nin hayatı, burada kendisi gibi özgür bir ruh taşıyan yabani at Spirit ve iki binici olan Abigail Stone ve Pru Granger ile tanışmasıyla bambaşka bir hal alır. Bir at bakıcı ve ekibinin Spirit'i ve sürüsünü ağır işlerde çalıştırılmak üzere açık arttırmaya çıkardığını öğrenen Lucky, arkadaşlarının da desteğiyle atı kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır.

 

8- Vay Babam Vay

Onur Yaprakçı, Altan Erkekli, Füsun Demirel, Fırat Albayram ve Feriha Eyüboğlu'nun başrollerde yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda Gökhan Arı oturuyor. Filmin senaryosu ise Gökhan Arı ile birlikte Mehmet Ali Tugay'ın imzasını taşıyor.

İsmet öldükten sonra eşi, çocukları, kardeşleri ve kasabadan diğer insanlar cenaze uğurlaması için eve toplanırlar. Eve gelen imam ikindi namazına kadar cenazeyi kaldırıp defnetmek gerektiğini İsmet'in çocuklarına söyler. Ancak İsmet'in abisi uğurlamaya geç kalacağı için cenaze bir türlü kaldırılamaz. İşte tam burada aile kendi arasında miras paylaşımlarını konuşurken olmadık işler başlarına gelir. İsmet'in başka bir kadından olma çocuğu cenazeye gelince işler sarpa sarar.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler