Vizyonda bu hafta!

6.08.2021
Vizyonda bu hafta!
Sinema salonlarında bu hafta tamamı yabancı 6 yeni film vizyona giriyor.

Türkiye sinema salonlarında bu hafta tamamı yabancı yapımlardan oluşan 6 yeni film vizyona giriyor.

Yaz mevsiminin son ayına girdiğimiz ve sıcak geçen bu günlerde sinemaseverler hem güzel bir film izleyebilmek, hem hoş birkaç saat geçirebilmek ve biraz da serinleyebilmek için sinema salonlarını mekan tutmaya devam ediyorlar.

Sadece yabancı yapımlardan oluşan vizyon filmlerinden, farklı konusuyla seyircinin ilgisini çekeceğini düşündüğümüz komedi gizem temalı Bir Daha Asla Kar Yağmayacak ile bilim kurgu aksiyon temalı Snake Eyes: G.I. Joe Origins filmlerini izleyebilirsiniz.

İyi seyirler...


1- Bir Daha Asla Kar Yağmayacak / Never Gonna Snow Again

Malgorzata Szumowska'nın yöenttiği ve Michal Englert'le birlikte senaryosunu kaleme aldığı komedi drama gizem temalı filmin başrollerinde Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati ve Katarzyna Figura gibi isimler yer alıyor.

Ukraynalı Zhenia, Polonya’da masör olarak çalışan bir göçmendir. Zengin bir topluluğun içine dahil olan Zhenia, çalıştığı insanların maddi olarak sıkıntıları olmasa da manevi olarak mutsuz olduklarını fark eder. Mesleğini en iyi şekilde yapmaya çalışan Zhenia, müşterilerini kendisine hayran bırakır. Elleri ile müşterilerini iyileştirip, gözleri ile onların ruhlarına dokunan Zhenia, zamanla müşterilerinin hayatını değiştirmeye başlar.

 

2- Blackpink: The Movie

Müzikal belgeselin yönetmenliğini Su Yee Jung ve Oh Yoon-Dong ikilisi üstleniyor. Film, Blackpink'in çıkışından bu zamana kadar geçen beş yılda yaşananları gözler önüne seriyor. Kim Jisoo, Jennie Kim, Lalisa Manoban ve Roseanne Chae-young Park'tan oluşan Blackpink'in her bir üyesine odaklanılan belgeselde, özel röportajlara, grubun olağanüstü performans görüntülerine yer veriliyor.

 

3- Kayıp Kız / Still Here

Yönetmen koltuğunda Vlad Feier'in oturduğu filmin senaryosu Feier ile birlikte Peter Gutter'in imzasını taşıyor. Filmin başrollerini ise Johnny Whitworth, Zazie Beetz, Afton Williamson, Maurice McRae ve Larry Pine paylaşıyor.

New York’ta yaşayan Christian Bake, gazetecilik yapan genç bir adamdır. Christina, 12 yaşında bir Afrikalı-Amerikalı kız olan Monique Watson'un ortadan kaybolmasıyla ilgili araştırma yapmakla görevlendirilir. İşini en iyi şekilde yapmaya çalışan Christian, konuyu araştırırken küçük kızın kaybolmasıyla ilgili ilk ipucuna ulaşır. Kariyerini riske atıp, kendisini tamamen küçük kızı bulmaya adayan Christian, zamana karşı yarışmak zorunda kalır.

 

4- Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Evan Spiliotopoulos'un yazdığı, Robert Schwentke'nin yönettiği bilim kurgu filminde Henry Golding, Andrew Koji, Úrsula Corberó, Iko Uwais ve Samara Weaving rol alıyorlar.

Çizgi roman serisi A G.I. Joe'da uyarlanan ve Snake Eyes karakterine odaklanılan yapımın yönetmen koltuğunda Robert Schwentke oturuyor. Filmde, La Casa De Papel'de Tokio karakterine hayat veren Ursula Corbero, The Baroness karakterine hayat veriyor. Snake Eyes'ın en büyük düşmanı olan The Baroness, kriptografide ve psikolojik savaş alanında uzmanlaşmıştır. Ajan ve suikastçi olarak yetiştirilen The Baroness kısa zamanda Cobra ekibinin başına getirilir.

 

5- Yeşil Şövalye / The Green Knight

David Lowery'nin yazıp yönettiği filmde Dev Patel, Alicia Vikander, Ralph Ineson, Joel Edgerton ve Barry Keoghan gibi isimler başrolleri paylaşıyor.

Yeşil Şövalye ile yüzleşmek için zorlu bir savaşa girişen Karl Arthur’un yeğeni Sir Gawain’in hikayesini konu ediniyor. Krallığa olan bağını kanıtlamak için kendisine meydan okuyan düşmanı Yeşil Şövalye'ye karşı zorlu bir mücadeleye girişen Sir Gawain, destansı bir yolculuğa çıkar.

 

6- Lanetli Kardeş / Dark Sister

Amanda Woodhams, Nicola Bartlett, Austin Castiglione ve Liam Graham'in başrolleri paylaştığı korku filmini Sam Barrett yönetirken, senaryosunu Robbie Studsor kaleme alıyor.

Cassie, bazı sorunları olan genç bir ressamdır. Bazı geceler gördüğü korkunç rüyaları tuvale aktarmaya başlar. Genç kadın, bir süre sonra çizdiklerinin gerçek hayatta işlenen cinayetler olduğunu fark eder. Bu sırada arkadaşları ve aile üyelerinin teker teker ölmeye başlaması ise işlerin iyice karışmasına neden olur. Çizdikleri ile katil arasında bir bağlantı olduğunu fark eden Cassie, cinayetleri durdurmak ve kendisini bu kabustan kurtarmak için geçmişi ile yüzleşmek zorundadır.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler