Vizyonda bu hafta!

7.06.2019
Vizyonda bu hafta!
Türkiye sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli 6 yeni film vizyonda!

Sinema salonlarında bu hafta 1'i yerli olmak üzere toplam 6 yeni film vizyona girdi. Bilim kurgu filmi X-Men: Dark Phoenix'in öne çıkması beklenen haftada 2 tane de animasyon filmi sahne alıyor. İşte haftanın filmleri...

1- Bağcık

Yönetmenliğini Görkem Yeltan'ın üstlendiği haftanın tek yerli filminin senaryosunda Görken Yeltan'la birlikte Yalçın Akyıldız ve Asuman Kafaoğlu Büke'nin imzaları yer alıyor. Dram filminin başrollerini ise Kaan Çakır, Pınar Tuncegil, Okan Yalabık, Alin Yeltan ve Derin Yeltan paylaşıyor.

İki kız kardeş anne ve babalarının ölümünün ardından yapayalnız kalır. Anneannelerinin tam da bu sırada Kanada’ya gitmiş olması her şeyi daha da zorlaştırır. Kısa bir süreliğine amcalarının evinde kalmak için Bodrum’a giderler. Amcası kızlara bakması için bir pilates hocası ile anlaşır. Kısa süre sonra ise amcaları ve pilates hocası arasında bir yakınlaşma başlar. Kardeşler yeni yaşamlarından oldukça mutludur ve anneannelerinin yanına Kanada’ya gitmek istemezler. Amcaları engelli olduğundan kardeşlerin yanında kalmasını başlarda pek istemez. Tam fikrini değiştirmişken sevdiği kadının sakladığı sırları olduğunu öğrenir ve her şey alt üst olur. Kızlar amcalarının yanında kalabilecek midir?


2- Büyülü Geceler / Notti Magiche

İtalyan menşeli komedi filmi Büyülü Geceler'in yönetmen koltuğunda Paolo Virzì otururken senaryosunu ise Paolo Virzì ve Francesco Piccolo kaleme almış. Filmin başrollerinde ise Mauro Lamantia, Giovanni Toscano, Irene Vetere, Giancarlo Giannini ve Roberto Herlitzka yer alıyor.

1990 yılında İtalyanları Dünya Kupası heyecanı sarmışken, polis Tiber Nehri’nden çıkardığı cesedi teşhis etmekle meşguldür. Cesedin ünlü bir film yapımcısına ait olduğunu öğrenen polisler, olayla ilgili araştırma yapmak için sinema dünyasına adım atar. Bu dönemde, birbirinden tamamen farklı karakterlere sahip olan Luciano, Antonino ve Eugenia adındaki üç senarist, sinema dünyasının kapılarını açmalarını sağlayacak bir yarışmaya katılır. Antonino, birinci olmayı başarsa da, filmin yapım aşamasına geçmesi pek de kolay olmaz. Kurnazlıkları ile bilinen bir yapımcı olan Saponaro ile birlikte, film için oyuncu ve yönetmen arayışına giren üç senarist, bu süreçte İtalyan sinemasından birçok isimle karşılaşır. Bu yolculuk sayesinde iyi birer arkadaş haline gelen senaristler, Saponaro’nun çevirdiği oyunlar sonucu birbilerine düşer. Kendilerini bir dizi olayın içinde bulan Luciano, Antonino ve Eugenia, soluğu en sonunda karakolda alır. Peki onların karakola düşmesi ile, ölen yapımcı arasında bir bağlantı var mıdır?


3- En Sevdiğim Kumaş / Mon tissu préféré

Yönetmenliğini ve senaristliğini Gaya Jiji'nin yaptığı filmin başrollerini Türk oyuncu Metin Akdülger ve Lübnan asıllı Fransız oyuncu Manal Issa paylaşıyor. İkiliye diğer rollerde Ula Tabari, Mariah Tannoury ve Gaya Jiji eşlik ediyor.

Nahla, kendisini büyük bir bunalıma sürükleyen geleneksel hayatından kurtulmak isteyen genç bir kadındır. 25 yaşındaki Nahla, artık özgürlüğünü elde edip, istediği gibi bir hayata sahip olmak istemektedir. Tam da bu sırada, hayallerine kavuşabilmek için büyük bir fırsat elde eder. ABD’de yaşayan Suriyeli bir göçmen olan Samir ile anlaşmalı evlilik yapma fikri, Nahla için büyük bir ümit olur. Ancak işler, pek de onun düşündüğü gibi gitmez. Nahla, Samir ile evlenip ABD’ye gitmeyi planlarken, Samir evlenmek için daha uysal biri olan Nahla’nın kız kardeşi Myriam’ı seçer. Sıkıcı hayatına devam etmek zorunda kalan Nahla, bu sırada apartmana taşınan yeni komşusu Jiji ile yakınlaşmaya başlar. Nahla, gizemli bir kadın olan Jiji ile zaman geçirdikçe, onun bir genelevi olduğunu keşfeder. Hiç bilmediği bir dünya ile tanışan Nahla, bu süreçte kendisini yeniden keşfetmeye başlar.


4- Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2 / The Secret Life of Pets 2

2016 yılında vizyona giren ve tüm dünyada yaklaşık 900 milyon dolar gişe geliri elde eden Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı'nın devamı olarak çekilen filmin yönetmenliğini Chris Renaud yaparken senaryosunu ise Brian Lynch kaleme almış.


“Evcil Hayvanların Gizli Yaşamı 2”de ekibe yeni katılan üyelerle macera büyümeye devam ediyor. Köpekler için hiç de kolay olmayan şehir hayatından etkilenen kahramanlarımız, davranışsal sorunlar yaşamaya başlar. Köpek davranış uzmanının onların doğayla yaşamasını ve özlerine dönmelerini tavsiye etmesi üzerine, Max kendisini bir çiftlikte tanıştığı Rooster'ın da yardımıyla “köpek olmayı” öğrenirken bulur!

 

5- Koca Ayak / A Yeti Stole Christmas

Animasyon filmi Koca Ayak'ın yönetmen koltuğunda Evan Tramel; senarist koltuğunda ise Holly May Opee oturuyor.

Arvid, Kuzey Kutbu’nda yaşayan gelmiş geçmiş en kötü huylu yetidir. Noel arifesinde hiç eline geçmemesi gereken bir listeye ulaşır. Ele geçirdiği listede onlarca yaramaz çocuğun adı vardır ve bu liste sayesinde Noel Baba’yı etkisiz hale getirip bir daha geri dönemeyeceği bir yere gönderir. Noel’in gelmesini dört gözle bekleyen küçük bir çocuk olan Finn Noel Baba’nın zor durumda olduğunu öğrenince hemen harekete geçer. Noel Baba’yı kurtarmak için yola zorlu bir mücadeleye atılan Finn’e bu süreçte güçlü ejderha Haldır yardım eder. Finn ve Haldor, Noel Baba’yı ve yaklaşmakta olan Noel’i kurtarmayı başarabilecek midir?


6- X-Men: Dark Phoenix

Haftanın öne çıkması beklenen fantastik bilim kurgu filmi X-Men: Dark Phoenix'in yönetmenliğini Simon Kinberg üstlenirken senaryoda ise John Byrne ve Chris Claremont'un imzaları bulunuyor. Filmin başrollerinde ise Jennifer Lawrence, Jessica Chastain, James McAvoy, Sophie Turner ve Michael Fassbender yer alıyor.

Genç Jean Grey, sahip olduğu üstün güç sayesinde dünyayı Apocalypse'ten kurtarmıştır. Ancak bu sınır tanımayan Phoenix Gücü, sanıldığından bile daha güçlüdür. Bu güç yavaş yavaş Jean Grey'i ele geçirmeye ve ruhunu yozlaştırmaya çalışırken, Profesör X ve ekibin geri kalanı da Jean'in ruhunu kurtarmaya çalışmaktadır. Ancak Jean günden güne karanlığın içine çekilmekte ve daha tehlikeli bir hal almaktadır. Bu süreçte ekip üyeleri, tek bir mutantın hayatının, dünya üzerindeki herkesinkini tehlike atmaya değip değmeyeceği sorusuyla yüzleşmek zorunda kalacaktır.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler