Vizyonda bu hafta!

10.10.2019
Vizyonda bu hafta!
Sinema salonlarımızda bu hafta 1'i yerli toplam 6 yeni film vizyona giriyor.

Bu hafta birbirinden kaliteli ve etkileyici altı yeni film sinemaseverlerin huzuruna çıkıyor. Yerli filmlerin ağırlıkta olduğu geçen haftaya nazaran bu hafta sadece bir yerli film vizyona giriyor.

Haftanın tek yerli yapımı dram temalı 7. Koğuştaki Mucize... 2013 yılında vizyona giren Güney Kore menşeli Hücre 7 Mucizesi filminin Türkiye uyarlaması olarak çekilen ve Çukur dizisinin sevilen oyuncusu Aras Bulut İynemli'nin başrolde yer aldığı 7. Koğuştaki Mucize oldukça ses getireceğe benziyor. Unutmadan hatırlatalım: Filmi izlemeye giderken yanınızda bol kağıt mendil götürmeyi ihmal etmeyin.

Haftanın öne çıkması kuvvetle muhtemel yapımlarından ikincisi İspanya'nın 92. Oscar Ödülleri'ne Uluslararası En İyi Film kategorisinde aday gösterdiği usta yönetmen Pedro Almodóvar'ın Acı ve Zafer filmi. Penélope Cruz ve Antonio Banderas'ın başrollerde yer aldığı film başrol oyuncularının hayranları başta olmak üzere seyirciyi salona çekmekte zorlanmayacak gibi.

Vee sevilen oyuncu Will Smith'in aynı anda iki karaktere hayat verdiği kaliteli bir film daha: İkizler Projesi... Yönetmenliğini Pi'nin Yaşamı ve Brokebeck Dağı gibi kült filmlerden aşina olduğumuz usta yönetmen Ang Lee'nin üstlendiği film, yukarıda zikrettiğimiz yapımlarla yeni haftada kıyasıya bir rekabet yaşayacak gibi...

İyi Seyirler...


1- 7. Koğuştaki Mucize

Yönetmenliğini Kaybedenler Kulübü, Martıların Efendisi, Adını Sen Koy ve Kaybedenler Kulübü Yolda filmlerinin de yönetmenliğini yapan Mehmet Ada Öztekin'in ve senaristliğini Kubilay Tat'ın üstlendiği üstlendiği filmin başrollerinde Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum ve Mesut Akusta yer alıyor.

Yedinci Koğuştaki Mucize, 7 yaşındaki kızı ile aynı zeka yaşına sahip bir babanın adalet arayışını konu ediyor. 1983 yılında bir Ege kasabasında küçük bir kız ölür. Ölen küçük kız sıkıyönetim komutanının kızıdır ve onun ölümünün sorumlusu olarak babaannesi ile yaşayan ve 7 yaşında bir kızı olan Memo görülür. Memo, her ne kadar suçsuz olduğunu anlatsa da kimse ona inanmaz. İdam cezasına çarptırılan Memo'nun yakınları adaletin sağlanması için uğraşırken, Memo ve kızı Ova'nın tek istediği birbirlerine kavuşabilmektir. Memo, bir mucize gerçekleşip idam cezasından kurtulabilecek midir?


2- Acı ve Zafer / Dolor y gloria - Pain & Glory

Pedro Almodóvar'ın yazıp yönettiği dram temalı Acı ve Zafer filminin başrollerini Penélope Cruz, Antonio Banderas, Asier Etxeandia, Leonardo Sbaraglia ve Cecilia Roth paylaşıyorlar.

Salvador Mallo ismindeki deneyimli ama gençlik günleri artık geride kalmış bir yönetmen geçmişten bugüne yaptığı seçimler ve yaşamında iz bırakan olaylar konu ediliyor. Filmde Mallo'nun çocukluğunu yaşadığı 60’lı yıllarda, annesiyle birlikte köylerinden ayrılıp daha rahat bir yaşam umuduyla Valencia’ya göç etmesine, 80’lerin Madrid’inde kalbinin hızla çarpmasına neden olan ilk aşkına, kendisi için kurtuluş ve terapi aracı olan yazı ve sinema ile tanışmasına ve kendisini tanımasına yol açan olaylara değiniliyor.


3- Aşkı Beklerken / Deux moi - Someone Somewhere

Yönetmenliğini ve senaristliğini Cédric Klapisch'in üstlendiği drama, romantik, komedi temalı filmde François Civil, Ana Girardot, Camille Cottin, François Berléand ve Simon Abkarian başrolleri paylaşıyorlar.

Johnnie Marco kadınlar ve lüks bir hayat ile gününü gün etmekte olan büyük bir Hollywood starıdır. Dışarıdan bakıldığında özenilecek bir hayat sürüyor gibi görünmekte olsa da, aslında kendi içerisinde yalnız bir adam olarak yaşamaktadır. Bir gün 11 yaşlarında olan kızı Cleo babasına sürpriz bir ziyaret yaparak bu hızlı hayatının değişmesine sebep olacak ve Johnnie, kızı Cloe ile beraber artık daha huzurlu bir hayata doğru yola koyulacaktır.


4- Gerçeğin Peşinde / Angel of Mine

Drama, Gerilim ve Gizem temalı ilginç bir hikaye barındıran Gerçeğin Peşinde filminin yönetmen koltuğunda Kim Farrant otururken senaryosunda Luke Davies ve David Regal'ın imzaları bulunuyor. Noomi Rapace'in akli dengesini yitirmeye başlayan bir kadını ve Yvonne Strahovski'nin ise çocuğu çalmakla suçlanan kadını canlandırdığı filmin diğer rollerinde Luke Evans, Finn Little ve Annika Whiteley yer alıyorlar.

Lizzie, kocası ile boşanma aşamasında olan bir kadındır. Genç kadın hayatını işine ve 11 yaşındaki oğlu Thomas’a adar. Ancak bir tesadüf eseri tanıştığı 7 yaşındaki Lola, genç kadının geçmişe yolculuk yapmasına neden olur. Lizzie, yıllar önce yaşadığı korkunç olayın etkisinden hala çıkamamıştır. Yıllar önce kızının doğumu sırasında çıkan yangın yüzünden çocuğunu kaybeden Lizzie, karşısında Lola’yı görünce onun kızı olduğunu düşünür. Lola’ya yakın olmak için küçük kızın annesi ile yakınlaşmaya başlayan Lizzie, bir süre sonra onların çevresinden ayrılmaz hale gelir. Lizzie’nin bu tavırlarından endişe duyan yakınları, onu engellemeye çalışsa da kimse başarılı olamaz. Saplantı haline getirdiği durum yüzünden ailesi ve oğlu ile arası açılan Lizzie, vazgeçmeden Lola’nın kızı olduğunu iddia etmeye devam eder.


5- İkizler Projesi / Gemini Man

Yönetmen koltuğunda usta yönetmen Ang Lee'nin oturduğu ve senaryosunu ise David Benioff ve Darren Lemke ikilisinin kaleme aldığı aksiyon - bilim kurgu filmi İkizler Projesi'nin başrollerinde Will Smith, Mary Elizabeth Winstead, Clive Owen, Benedict Wong ve Linda Emond yer alıyor.

Henry, işinde uzman olan bir kiralık katildir. Artık bu işlerden kurtulup hayatına yeni bir yön vermek isteyen Henry, bir anda kendisini büyük bir girdabın içinde bulur. Kiralık katilin peşine, kendisini öldürmek için gizli bir ajan düşmüştür. Üstelik peşindeki ajan, Henry’den 25 yıl önce alınan genlerle oluşturulan bir klondur. Henry, her hareketini önceden tahmin edebilen bu klonunda kurtulmak için zorlu bir savaş vermek zorunda kalır.


6- Saklambaç / Ready or Not

Yönetmenliğini Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett ikilisinin yaptığı senaristliğini ise Guy Busick ve Ryan Murphy ikilisinin üstlendiği korku filminin başrollerini Samara Weaving, Adam Brody, Mark O'Brien, Henry Czerny ve Andie MacDowell paylaşıyorlar.

Genç bir kadın, yeni evlendiği adamın eksantrik ailesi tarafından bir akşam yemeğine davet edilir. Birbirlerini daha iyi tanımalarını sağlayacak bu yemek davetini memnuniyetle kabul eden kadın, başına geleceklerden bihaber yemeğe katılır. Genç kadının sıradan bir akşam yemeği olarak düşündüğü bu davet, insanların hayatta kalmak için mücadele ettiği korkunç bir savaşa dönüşür.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler