Vizyonda bu hafta!

18.10.2019
Vizyonda bu hafta!
Sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli toplam 7 yeni film vizyona girdi.

Türkiye sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli olmak üzere toplamda 7 yeni film sinemaseverlerin huzuruna çıkıyor.

Yerli yapımlardan Cem Yılmaz'ın Karakomik Filmler'i yeni sinema sezonunun açılmasıyla birlikte güzel bir ivme yakalayan sektörün heyecanla beklediği filmlerin başında geliyor.

 

Yabancı yapımlardan ise başrollerini Angelina Jolie ve Elle Fanning'in paylaştığı Malefiz: Kötülüğün Gücü filmi de adından söz ettireceğe benziyor.

İyi seyirler...


1- Karakomik Filmler

Karakomik Filmler; Kaçamak ve 2 Arada adında iki ayrı filmden oluşuyor. Yapımcı, yönetmen, senaristliğini ve başrolünü Cem Yılmaz'ın üstlendiği filmde diğer rollerde Zafer Algöz, Ozan Güven, Necip Memili, Özkan Uğur, Can Yılmaz, Cemre Ebuzziya, Uraz Kaygılaroğlu, Bala Atabek, Umut Kurt ve Cem Davran gibi isimler yer alıyor.

Kaçamak filminde eşlerinden habersiz tatile çıkan ve bu iş gezisi yalanıyla örtmeye çalışan 4 arkadaşın başlarına gelenler remedilirken, 2 Arada filmi ise bir arabalı vapurda çalışan Ayzek isimli çalışanın hikayesini anlatıyor.


2- En Uzun Gece

Yönetmenliğini ve senaristliğini Orhan Kılıç'ın üstlendiği filmin başrollerinde Orhan Kılıç, Cem Kılıç, Eda Erol, Gamze Dar ve Ece Müderrisoğlu yer alıyorlar.

Filmde özgürlüğe kavuşma yolunda hayatlarını hiçe sayan mülteciler ve onların bu zor durumlarını her zamanki gibi fırsata çeviren organ mafyası arasında geçen mücadele anlatılıyor. Hukuk mu adalet mi sorusuna yanıt arayan En Uzun Gece’de kimin kazanacağını zaman gösterecek.


3- Karışma Bende

Facia 3'lü ismiyle youtube'da videolar yayınlayan ekibin ikinci filmi Karışma Bende'nin yönetmenliğini Kamil Çetin yaparken, senaryosunu ise Şeyda Delibaşı kaleme alıyor. Filmin başrollerini ise Sefa Kındır, Mami Emen, Sinan Poyraz, Bengi İdil Uras ve Kıvanç Baran Arslan paylaşıyorlar.

Genç bir adam olan Sefa, sosyal medya fenomeni olmayı kafaya koymuştur. Bunun için fikir üretmeye çalışan Sefa'nın hayatı, bir kıza gönlünü kaptırması ile bambaşka bir hal alır. Sefa, sevdiği kız uğruna soluğu İzmir'de alır. Burada başını türlü dertlere sokan Sefa'ya bu macerasında Adana’dan ev arkadaşları olan Mami ve Fatih de eşlik eder. Üç kafadar, başlarına gelen trajikomik olayların üstesinden gelmeyi başarabilecek midir?


4- Malefiz: Kötülüğün Gücü / Maleficent: Mistress of Evil

Yönetmen koltuğunda Joachim Rønning'in oturduğu ve senaryosunu Linda Woolverton ile Micah Fitzerman-Blue'nun kaleme aldığı filmin başrollerinde Angelina Jolie, Elle Fanning, Michelle Pfeiffer, Ed Skrein ve Harris Dickinson yer alıyorlar.

Yıllar Maleficent ve Aurora'ya iyi davranmıştır. İlişkileri kalp kırıklıklarından, intikam öyküsüne ve sonunda sevgiye dönüşür. Ancak hala insanlar ve periler arasındaki nefret ilişkisi sürüyordur. Aurora'nın Prens Phillip ile gerçekleşecek olan evliliği, iki bölgenin birliğini sağlayacağı için Ulstead ve Moors Krallığı'nda kutlanacaktır. Beklenmedik bir karşılaşma ise yeni ittifakları doğuracaktır. Büyük Savaş içerisinde Maleficent ve Aurora ise ayrı düşeceklerdir. Böylece sadakatleri test edilecek ve gerçek bir aile olup olmadıklarını sorgulayacaklardır.


5- Oray

Türkiye, Almanya ve Romanya ortak yapımı dram filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Mehmet Akif Büyükatalay üstleniyor. Fimin başrollerinde ise Zejhun Demirov, Deniz Orta, Cem Göktaş, Faris Yüzbaşıoğlu ve Şahin Eryılmaz yer alıyorlar.

Oray, karısı ile birlikte Hagen’da yaşayan genç bir adamdır. Müslüman olan Oray, bir gün karısı ile tartışırken sinirlerine hakim olamaz ve 'boş ol' der. Sakinleşmesi ile birlikte ne yapacağına karar veremeyen Oray, çareyi imama danışmakta bulur. İmam, Oray'a eşine boş ol dediği için ondan üç ay ayrı kalması gerektiğini söyler. Dinine olan bağlılığı ile imamın dediklerini yapmaya karar veren Oray, eşinin yanından ayrılarak bu süreçte Köln'e yerleşir. Ancak burada başka bir imamdan öğrendikleri, kafasının karışmasına neden olur. Köln’de gittiği caminin imamı, boş ol demenin eşinden üç ay ayrı kalmak anlamına gelmediği, eşlerin tamamın boşandığı anlamını taşıdığını söyler. Eşini seven Oray, öğrendikleri karşısında zorlu bir kararla karşı karşıya kalır.


6- Vahşet Oteli / The Child Remains

Michael Melski'nin yazıp yönettiği korku temalı filmin başrollerini Suzanne Clément, Allan Hawco, Shelley Thompson, Geza Kovacs ve Lee J. Campbell paylaşıyorlar.

Gerçek bir hikayeden uyarlanan Vahşet Oteli / The Child Remains'te bebek bekleyen bir çiftin tenha bir kırsalda geçirmek istedikleri hafta sonu, dehşet dolu bir kabusa döner. Kimsesiz annelere barınma hizmeti veren bir doğumevini keşfeden çiftin, burada yaşanan doğaüstü ölümlerden haberi yoktur.


7- Viking Kuşatması / Viking Siege

Başrollerini Michelle McTernan, Sarah Driver, James Groom, Adam McNab ve Michael Geary'nin paylaştığı aksiyon - macera temalı filmin yönetmen koltuğunda Jack Burton otururken, senaryosunda Philip Dyas ve Alastar Kirton ikilisinin imzaları bulunuyor.

Çılgın kadınlardan oluşan bir çete, büyük bir plan hazırlığındadır. Kadınlar, sevdiklerini köle olarak satan yolsuz keşişlerle dolu bir manastırı yok etmek istemektedir. Ancak onların planı, şeytani bir ordu ile karşı karşıya geldiklerinde bozguna uğrar.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler