Vizyonda bu hafta neler var?

20.02.2020
Vizyonda bu hafta neler var?
Bu hafta vizyona komedi, korku, animasyon türünde yedi film giriyor.

Bu hafta perdeler 7 yeni filme ev sahipliği yapacak. Korku, animasyon, komedi türünde birçok film izleme şansı bulacağımız yapımlardan ikisi Türk filmi olarak karşımıza çıkıyor.  

Festivallerde gösterilen ve daha birçok farklı türde film göreceğimiz bu haftanın vizyon filmleri karşınızda!

 

Bayi Toplantısı

Filmin yönetmenliğini Bedran Güzel üstlenirken başrollerde ise İbrahim Büyükak, Onur Buldu, Doğu Demirkol, Büşra Pekin, Safa Sarı, Müfit Kayacan, Hakan Salınmış, Gamze Karaduman, Deniz Hamzaoğlu ve Uğur Bilgin gibi isimler yer alıyor.

Bayi Toplantısı, Anadolu’dan İstanbul'a gelen Namık, Sadık ve Adem isimli üç beyaz eşyacının, üç günde karmakarışık hale gelen hayatlarını anlatıyor. Hayatlarının sıkıntılı dönemlerini yaşayan bu üç kişinin yolları bir bayi toplantısında kesişir ve sıkıntılı fakat sıradan bir hayat yaşarken beklenmedik olaylar sonucu kendilerini çılgın bir soygun planının içinde bulurlar. Üç bayinin kurtulmak için birbirlerine güvenmekten ve hızlı hareket etmekten başka şansları yoktur.

 

Burası Cennet Olmalı / It Must Be Heaven

Cannes film festivaliyle adından söz ettiren film, Fransa, Katar, Almanya, Kanada, Türkiye ve Filistin ortak yapımı. Tarik Kopty ve Gael Garcia başrollü filmde Ali Suliman ve Stephen McHattie de oynuyor. 

Elia Suleiman tarafından yönetilen film, bir vatan bulmak için çabalayan bir kişinin hayatını anlatır. Ait olma arayışı içinde olan yönetmen, duygularını ve kafasındaki soru işaretlerini izleyiciye göstermeye çalışıyor. 

Film, birçok şehre seyahat eden ve hepsinde de anavatanı Filistin ile türlü benzerlikler bulan bir adamın hikayesini konu ediyor. Kendisine Filistin’den başka bir vatan aramak için yola koyulan adam, kısa süre içerisinde birçok hata ve sorunla karşı karşıya kalıyor. Filistin’den başlayıp, New York, Doha ve Paris’e seyahat eden Suleiman, gittiği yerlerdeki bir şeyin ona evini hatırlattığını fark ediyor. Polis, sınır kontrolleri ve ırkçılık gittiği her yerde onunla birliktedir. Yeni bir topluma entegre olabilmek için elinden geleni yapan Suleiman, herkesin ona sürekli nereden geldiğini hatırlatması ile karşı karşıya kalır. Absürt komedi türünde olan film bu hafta sinemalarla buluşuyor. 

 

Vikingler Büyük Macera / Wickie und die starken Männer - Das magische Schwert

Éric Cazes tarafından yönetilen filmin senaryosu da Cazes tarafından hazırlandı. Almanya, Fransa, Belçika ortak yapımı olan animasyonun orijinal seslendirmesinde Tim McMullan, Violet Tucker Steel, Simon Fellows gibi isimler bulunuyor. 

Zeki bir genç olan Vic'in en büyük hayali Viking ekibi ile beraber maceraya çıkmaktır. Ancak babası Halvar, onun böyle tehlikeli bir yolculuğun parçası olamayacak kadar zayıf olduğunu düşünür. Bu sırada Halvar, düşmanı Sven'den bir kılıç kazanır. Ancak bu kılıç, Vic'in annesi Ylva'nın altın bir heykele dönüşmesine neden olur. Halvar'ın Ylva'yı kurtarmak için tehlikeli bir yolculuğa çıkmaktan başka şansı yoktur. Bu durumu fırsat bilen Vic, babasına gerçek bir Viking gibi olabileceğini kanıtlamak ve annesini kurtarmak için tehlikeli bir maceraya atılır.

Unutulmaz çizgi dizi Vikingler'in beyaz perde uyarlaması 21 Şubat’tan itibaren vizyonda.

 

Garez / The Grudge

Yönetmenliğini Nicolas Pesce'nin üstlendiği korku temalı filmin başrollerinde Andrea Riseborough, Demian Bichir, John Cho, Lin Shaye ve Jacki Weawer yer alıyor. 

Garez, bir ruhun bir eve musallat olması eve giren insanların başına gelen olayları konu ediyor. Bekar bir anne ve genç bir dedektif ile birlikte mahallesinde bulunan evde yaşanan bir cinayeti araştırmaya başlar. Banliyöde bulunan evin genç annesi, tüm ailesini evin içinde katletmiştir. Olayı incelemekle görevlendirilen bir dedektif ve kadın, araştırmalarını ilerlettikçe evin, içinde yaşayanları ölüme mahkum eden bir hayalet tarafından lanetlendiğini keşfeder. Mahallesindeki laneti öğrenen bekar anne, kendisini ve oğlunu lanetli evdeki şeytani ruhlardan kurtarmak için zorlu bir mücadeleye girişir.

 

Vahşetin Çağrısı / Call of the Wild

Jack London'ın romanından Michael Green'in senaryolaştırdığı ve yönetmenliğini Chris Sanders'ın üstlendiği filmde bir kızak köpeğinin, Alaska'da vahşi yaşamda hayatta kalmak için verdiği mücadele konu ediliyor.

Filmin başrollerinde usta oyuncu Harrison Ford, Dan Stevens, Omar Sy, Bradley Whitford ve Karen Gillan rol alıyorlar.

Vahştin Çağrısı, bir kızak köpeğinin, Alaska'da vahşi yaşamda hayatta kalmak için verdiği mücadele konu ediliyor. Bir kızak köpeği olan Buck, Kaliforniya'daki hayatından koparılarak kızak çekmesi için Alaska'ya götürülür. Bir anda mutlu yuvasından ayrılıp hayatı tepetaklak olan Buck, Alaska'nın zorlu yaşamına uyum sağlamaya çalışır. Posta dağıtım işinin çaylağı olan Buck, gün geçtike bu dünyaya alışır. Onun bu vahşi hayata alışma sürecinde yaşadıkları, Buck'un kendisini keşfetmesini sağlayacaktır.

 

Efsunlu Ayin

Uğur Kaplan yönetmenliğindeki filmin başrol oyuncuları arasında  Eylül Ezgi Yılmaz, Sedef Şahin, Reyhan İlhan, Gözde Din ve Kirkor Dinçkayıkçı bulunuyor. 

Film, kaldığı yurtta korkunç olaylara maruz kalan genç bir kızın yaşadıklarını anlatıyor. Gazetecilik bölümü son sınıf öğrencisi olan Ebru, yurt hakkında anlatılan hikayelere inanmasa da  burada bir süre sonra korku dolu deneyimler ve geçmişe ait gördüğü sanrılar görmeye başlar. Bunların sebebini araştırmaya başlayan Ebru, cevapsız birçok soruyla karşılaşacaktır. Bu yurtta hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Ebru, kendisine musallat olan varlığın geçmişte yurtta kaybolduğu iddia edilen kızlarla bir bağlantısı olduğunu çözdüğünde, binlerce yıldır insanlar ve cinler arasında süregelen bir akdin bozulacağı ayin gecesinin tam ortasında kalacaktır.

 

Patron Gibi / Like a Boss

Tiffany Haddish, Rose Byrne, Salma Hayek, Jennifer Coolidge ve Billy Porter başrollü filmin yönetmen koltuğunda Miguel Arteta oturuyor. Paramount Pictures tarafından yapılan film bugün itibariyle sinemaseverlerle buluşuyor. 

Patron Gibi, birlikte şirket kuran iki arkadaşın hikayesini konu ediyor. Mia ve Mel, yakın arkadaş olan iki genç kadındır. Hayatlarına farklı bir yön vermek isteyen arkadaşlar, birlikte bir kozmetik şirketi kurmaya karar verir. Uzun uğraşlar sonucu sıfırdan kurdukları şirkette işler beklediklerinde de iyi gider. Mia ve Mel, yönettikleri şirketleri sayesinde hayatlarının en güzel dönemini yaşar. Ancak bir süre sonra bu iş, birbirinden farklı karakterlere sahip olan Mia ve Mel'in dostluğunun tehlikeye girmesine neden olur.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler