Vizyonda neler var?

9.10.2020
Vizyonda neler var?
Sinema salonlarında bu hafta sonu 6 yeni film gösterime giriyor.

Türkiye sinema salonlarında bu hafta sonu 2'si yerli olmak üzere 6 yeni film vizyona giriyor. Haftanın öne çıkan yapımları arasında yabancı menşeli olarak Johnny Depp başrollü Barbarları Beklerken ve Vahşi Dostum; yerli yapım olarak Aile Hükümeti filmlerini tavsiye edebiliriz.

Ayrıca Malezya yapımı animasyon filmi BoBoiBoy minik izleyicilerimizin ilgisini çekebilir.

İyi seyirler...

 

Aile Hükümeti

Burak Demirdelen imzalı komedi filminin senaryosunu Seçil Çömlekçi kaleme almış. Filmin başrollerinde ise Alper Saldıran, Aslıhan Malbora, Metin Yıldız, Lale Başar ve Gülhan Tekin görev alıyorlar.

Salih, Elaldı köyüne atanan genç bir öğretmendir. Köydeki yeni hayatına alışmaya çalışan Salih, köyün güzeller güzeli kızı Zeynep’e aşık olur. Onun en büyük korkusu, akraba evliliklerinin sık görüldüğü köyde, Zeynep'in de evlendirilmesidir. Bu soruna bir çözüm bulmaya çalışan Salih, Aile Bakanlığı'na dilekçe yazar. Salih'in yazdığı dilekçeler sonrası harekete geçen bakanlık, köydeki aile hayatının düzene sokulabilmesi, yaşanan sorunların çözülebilmesi için bir proje hazırlar. Projeye göre, herkes resmi nikah kıyacak ve akrabası ile evlenmeyenler, oturdukları evlerin ve işledikleri tarlaların tapularını almaya hak kazanacaktır. Bunun ardından evlenmeleri uygun olanları listelemeye başlayan Salih, beklemediği bir sonuç ile karşılaşır. Listeye göre insanlar sevdiklerinden ayrı düşüp, başkalarıyla eşleşince işler karışık bir hal alır.

 

Barbarları Beklerken / Waiting for the Barbarians

Başrollerini Mark Rylance, Johnny Depp, Robert Pattinson, Greta Scacchi ve Sam Reid'ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Ciro Guerra otururken, senaryosu ise J.M. Coetzee'nin imzasını taşıyor.

Bir imparatorluğun sınır bölgesinde yaşayan bir hakim, emekli olacağı günü beklemektedir. Ancak onun hayatı, Albay Joll’un bölgeye gelip kendisinden bölgede yaşayan barbarların faaliyetlerini raporlamasını istemesiyle bambaşka bir hal alır. Araştırmalara başlayan adam, imparatorluk askerlerinin barbarlara işkence edip onları öldürdüğüne tanık olur. Gördükleri hakimin, imparatorluğa olan sadakatini sorgulamaya başlamasına neden olur.

 

Bir Psikopatın Günlüğü

Samet Başormancı'nın yönettiği ve Burak Ergün'ün senaristliğini üstlendiği korku gerilim temalı filmin başlıca rollerinde Burak Ergün, Elif Çiçek, İsmail Erzurum, Kerem Kurt ve Ertuğrul Yüreklikal isimlerini görüyoruz. Filmde kaçırılıp öldürülen hamile eşi ve doğmamış çocuğunun intikamını almaya çalışan Burak'ın hikâyesi ele alınıyor.

 

BoBoiBoy

Malezya menşeli animasyon yapımın yönetmen koltuğunda Nizam Razak otururken, senaryosu Nizam Razak ve Anas Abdul Aziz ikilisinin imzasını taşıyor. Filmin orijinal seslendirmelerinde ise Nur Sarah Alisya, Anas Abdul Aziz, Mohd Fathi Diaz, Nur Fathiah Diaz ve Yap Ee Jean gibi isimler görev alıyorlar.

Süperkahraman BoBoiBoy ve 5 kişilik ekibine özel güçlerini öğreten Ochobot, bir grup hazine avcısı tarafından kaçırılmıştır. Ochobot’u kurtarmak için gizemli bir adaya yolculuk yapan BoBoiBoy, burada o zamana kadarki en zorlu düşmanıyla karşılaşacaktır.

 

Ölü Nöbeti / Vigil

Keith Thomas'ın yazıp yönettiği korku temalı filmin başrollerini Dave Davis, Menashe Lustig, Malky Goldman, Lynn Cohen ve Fred Melamed paylaşıyor.

New York, Brooklyn'de yaşayan Yakov, Ortodoks Yahudi cemaatinden ayrılınca parasız kalır. Bu yüzden bir şirket tarafından kendisine gelen bu dini grubun ölen bir üyesini uyandırmayı kabul eder. Ölen kişinin kalıntılarıyla, kısa süre sonra kendisini giderek artan endişe verici fenomenlerle karşı karşıya bulur.

 

Vahşi Dostum

Gilles de Maistre'nin yönettiği ve Jean-Paul Husson'la birlikte senaryosunu kaleme aldığı filmin başrollerinde Daniah De Villiers, Mélanie Laurent, Langley Kirkwood, Brandon Auret ve Ryan Mac Lennan gibi isimler yer alıyor.

On yaşındaki Mia’nın Londra’da mutlu bir hayatı vardır. Fakat bir aslan çiftliğini işletmek için ailesi Güney Afrika’ya taşınmaya karar verir. Mia, başlarda bu karardan dolayı oldukça mutsuzdur. Fakat bembeyaz bir aslan olan Charlie doğduğunda Mia’nın hayatı güzelleşmeye başlar. Mia ve Charlie’nin arasında mükemmel bir bağ oluşmuştur. Her şey yolunda giderken babasının sakladığı sırrın ortaya çıkması ailenin hayatını alt üst eder. Öğrendiklerinden sonra Charlie’nin zarar görebileceğini düşünen Mia, Charlie ile birlikte kaçar. Charlie’nin yaşayabileceği güvenli bir ortam arayan Mia, Afrika’da zorlu bir maceraya atılır.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler