Yalçın Gülhan hayatını kaybetti!

27.07.2019
Yalçın Gülhan hayatını kaybetti!
Tiyatro ve sinema oyuncusu Yalçın Gülhan 75 yaşında hayatını kaybetti.

Yüzlerce film ve dizide rol alan ve Türk izleyicilerinin daha çok Mahallenin Muhtarları dizisinde canlandırdığı Şoför Ali karakteriyle aşina olduğu Yalçın Gülhan, 75 yaşında hayatını kaybetti.

'Çok sevdiğim dostumu kaybettim'

Uzun bir süredir özel bir hastanede tedavi gören Yalçın Gülhan'ın vefatıyla ilgili konuşan Müjdat Gezen, 'Hem asker arkadaşımdı hem sinema ve dizilerden rol arkadaşımdı. Çok sevdiğim dostumu kaybettim. Çok üzgünüm. Özel bir hastanede tedavi görüyordu.' diye konuştu.

Gülhan'ın cenazesi yarın Karacaahmet Şakirin Camii'nde kılınacak ikindi namazına müteakip Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

Yalçın Gülhan kimdir?

Başarılı oyuncu Gülhan, 27 Aralık 1944 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Aslen Adanalı olan oyuncunun babası TCDD'de revizör (vagon teknisyeni) olarak görev yapıyordu. Gülhan aynı zamanda kendisi gibi sanatçı olan Ahmet Gülhan'ın kardeşiydi.

Bir süre şarkıcılık yaptı

Yönetmenliğini Yavuz Yalınkılınç'ın yaptığı 1964 yapımı 'Dağlar Aslanı' filmi ile oyunculuğa başlayan Yalçın Gülhan, 70'li yıllarda Ulvi Uraz ve Devekuşu Kabare tiyatrolarında çeşitli oyunlarda yer aldı. Bu süre içerisinde yardımcı oyuncu olarak sık sık çeşitli projelerde boy gösterdi. Sinemanın krize girdiği dönemde oyunculuğu bırakarak şarkıcılık yapmaya başlayan Gülhan, 80'li yıllarda Coşkun Sabah ile Maksim'de altı ay sahneye çıktı. 6 yıl gibi bir süre de şarkıcılık yaptı.

Yalçın Gülhan, 5 Ekim 1992 - 18 Haziran 2002 tarihleri arasında Oğuz Yalçın, Filiz Kaynak, Avni Kütükoğlu ve Nursan Esenboğa'nın yönettiği, Kandemir Konduk'un senaryosunu yazdığı 'Mahallenin Muhtarları' adlı aile dizisinde 'Şoför Ali' karakterini canlandırdı. Ayrıca 'Görünürken Neler Gördüm' adlı kitap kaleme alarak deneyimlerini sevenleriyle paylaştı.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler