Yeni bir aşk mı doğuyor?

29.12.2017
Yeni bir aşk mı doğuyor?
Sevilen dizi Vatanım Sensin'de Yıl-Yak aşkı filizleniyor.

Milli mücadelenin anlatıldığı Vatanım Sensin dizisinin 2. sezonunda aşk hikayelerinin azlığı yeni bir aşkın doğmaya başlaması ile giderilmeye çalışılıyor.

Azize-Cevdet aşkını arzu ettiği gibi izleyemeyen dizi hayranları, Leon ile Hilal aşkına sarılmıştı… Ancak bu aşkta da senaristlerin ketum tavrı nedeniyle aradıklarını bulamayan dizi fanatikleri şimdi de yeni bir aşkın doğuşuna tanıklık etmenin mutluluğunu yaşıyor.

Açığa çıkma tehlikesi ile karşı karşıya kaldıktan sonra General Cevdet’in kızı Yıldız ile evlendirdiği Yüzbaşı Yakup, dizinin önemli figürlerinden birisi… Fatih Artman’ın canlandırdığı Yakup ile Pınar Deniz’in hayat verdiği Yıldız karakterleri imam nikahı ile evlendi, ancak aralarında duygusal bir bağ henüz yok…

Fakat bu duygusal bağın kurulmaya başlandığının işaretlerini almaya başladık.

Vatanım Sensin’in 2. sezonunun başında Ali Kemal’e olan aşkı nedeniyle Yunanistan’a gitmeye kalkışan Yıldız, Yakup ile mecburi evliliği de içine sindirememişti. Ancak Yıldız ile Yakup arasında buzlar eriyor. Hilal-Leon’dan sonra şimdi de Yıldız-Yakup aşkı ile dizi daha da ısınacağa benziyor.

Bazı izleyicilerin Yıldız ile Yakup’u birbirlerine yakıştıramadıklarını gözlemliyoruz. Yıldız ile Aleksi arasında bir aşkın daha iyi olacağını düşünen izleyiciler var. YılYak kısaltması da bu aşkı tanımlamak üzere sosyal medyada oluşturulmaya başlandı.

Yıldız’ın Yakup için kahvaltı hazırlaması ve yolunu gözlemesi bir aşkın kıvılcımları olarak dikkat çekiyor. Yakup’un da Yıldız’a karşı boş olmadığı da gözlemlenmekte.

Yıldız’ın ağzından dökülen “Ben kahvaltıya kal diye demiştim” sözünün anlamı büyük. Bir de “Her sabah fırından boyoz alırsan, iki güne fırıncı arkamdan konuşur kocasına bakmıyor diye” sözü Yıldız’ın aşka doğru gidişini anlatmaya yetiyor.

 


En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler