Yeni Dünya Filminin Özel Gösterimi Adana'da Yapıldı

16.3.2015
Yeni Dünya Filminin Özel Gösterimi Adana'da Yapıldı
'Yeni Dünya' Down sendromlu bir çocuğa sahip ailenin hikayesi.

Down sendromlu bir çocuk ile köylerinden ayrılıp İstanbul’a gelen ailesinin trajik hikayesini anlatan;‘Yeni Dünya’ adlı filmin özel gösterimi Adana Optimum Outlet Alışveriş ve Eğlence Merkezi’ndeki Avşar Sineması'nda yapıldı. 

Adana'da yaşayan down sendromlu gençler, kendileri için çekilen filmin galasına katıldı. Gerçek bir film yaptıklarının altını çizen filmin başrol oyuncusu Erkan Petekkaya, “Gişeye oynamadık.” dedi. Yönetmen Caner Erzincan da filmi gösterecek salon bulamadıkları için ‘Yeni Dünya’yı tepkilerini dile getirmek amacıyla sinemalardan çekme kararı aldıklarını açıkladı.

Down sendromlu gençler, sorun ve sıkıntılarını dile getirip, bu konuda bir toplumsal farkındalık oluşturma çabasıyla çekilen;‘Yeni Dünya’ adlı filme sahip çıktı. Filmin Adana’daki özel gösterimine katılan down sendromlular yönetmen Caner Erzinan ve başrol oyuncusu Erkan Petekkaya'ya teşekkür etti.

Gelirin Bir Kısmı Down Sendromlulara

Filmin senaryosunu yazıp, aynı zamanda da yönetmenliğini üstlenen Caner Erzincan, özel gösterime başrol oyuncusu Erkan Petekkaya ile birlikte katıldı. Petekkaya, burada kendisini karşılamaya gelen down sendromlu Ayşegül Kara, Kemal Yenice ve Korhan Bilgin ile yakından ilgilendi. Filmden elde edilecek gelirin bir kısmının Down Sendromlular Derneği’ne bağışlanacağı kaydedildi.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler