Yeşilçam'ın acı kaybı!

2.02.2020
Yeşilçam'ın acı kaybı!
Bir zamanların sevilen çocuk yıldızı Ömercik hayatını kaybetti.

Ömercik lakabıyla birçok filme imza atan ve Yeşilçam'a damgasını vuran ünlü oyuncu Ömer Dönmez, Üsküdar'daki evinde 61 yaşında vefat etti. Acı haberi, Ömer Dönmez'in yeğeni Tolga Acar sosyal medyadan yaptığı açıklamayla duyurdu.

 

Yeğeni Tolga Acar sosyal medyadan yaptığı açıklamada, 'Dayım Ömer Dönmez'i (Ömercik) kaybettik. Cenaze öğlen namazına müteakip Üsküdar Selimiye Camii'nden kalkacaktır. Allah rahmet eylesin.' ifadelerini kullandı.

Ömercik kimdir?

1959 doğumlu Ömercik ya da gerçek adıyla Ömer Dönmez, 4 yaşında kamera karşısına geçti. 60'lı ve 70'li yıllarda 40'a yakın filmde oynadı. Her oynadığı film onu biraz daha şöhrete ulaştırıyor ve 'Ömercik' adı başrol oyuncularının arasına yazılıyordu. Teyze kızı Ayşecik'le birlikte oynadığı 'Yedi Cüceler ve Pamuk Prenses'i 'Ayşecik'le Ömercik', 'Hayat Sevince Güzel' gibi yapımlar onu sinemanın adı unutulmayacak çocuk yıldızları arasına sokmuştu.

Talihsiz kaza

Dönmez, 17 yaşındayken geçirdiği talihsiz bir kaza nedeniyle de sol gözünü kaybetmişti. Arabanın gevşeyen kelebek camı vidasını sıkmak için elindeki tornavidayla çalışırken, yukarıdaki delikten bakmak isteyince kayan tornavida gözüne saplanmıştı. Daha sonra bir süre büfecilik ve taksicilik yaptı. Ömercik en son, İkinci Bahar dizisinde bir kuruyemişçiyi canlandırmıştı.


En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler