Yeşilçam'ın efsanesi yeniden hayat buluyor!

3.09.2018
Yeşilçam'ın efsanesi yeniden hayat buluyor!
Hababam Sınıfı, 44 yıl sonra yeniden sevenleriyle buluşuyor.

44 yıllık bitmeyen serüven Hababam Sınıfı yeniden beyazperdede. Yapımcılığını Hann Media yaptığı, senaryosunu Evren Erdoğan ve Ayşe Balıbey’in kaleme aldığı, yönetmenliğini ise Doğan Can Anafarta’nın üstlendiği ‘Hababam Sınıfı’ için kollar sıvandı. 2019 yılında vizyona girecek filmin ön hazırlık sürecine başlandı.

Rıfat Ilgaz'ın eserinden sinemaya uyarlanan 1975 yılında Ertem Eğilmez'in yönetmenliğinde beyazperdeye yansıyan “Hababam Sınıfı” projesi için milyonluk yatırım planlanıyor.

Hann Medya’nın yeni projesi Türk sinemasında son dönemin en iddialı yapımlarından olmaya aday. Çekimleri 6 hafta sürecek olan filmin ön hazırlık süreci başladı.

‘Hababam Sınıfı’ her yaşın yıllarca izleyip hayran kaldığı, hem duygusal hem komedi anlamında aklımıza kazınan bir iş olmuştur.

Habaman Sınıfı öğrencileri yine ilanla bulunacak

Türk Sineması’nın efsanelerinden Hababam Sınıfı’nın cast seçimi de Türkiye’de ilk kez yapılan bir uygulamayla gazete ilanı ile seçilmişti. Şimdi de sosyal medyada ilan verilecek. Türkiye halkının içine işleyen karakterleri yine halkın içinden seçmeyi hedefleyen proje için kayıtlar bu hafta başlıyor.

Yönetmen Anafarta: çok heyecanlı ve istekliyiz

Hababam Sınıfı her yaşın yıllarca izleyip hayran kaldığı, hem duygusal hem komedi anlamında aklımıza kazınan bir iş olmuştur.  İnek Şaban, Güdük Necmi, Damat Ferit gibi sevdiğimiz, bizden biri gibi gördüğümüz karakterleri yıllarca hiç sıkılmadan tekrar tekrar izledik. Çocukluğu bu filmlerle geçmiş bir yönetmen olarak benim için Hababam Sınıfı teker teker her karakterden daha büyük, tüm karakterlerin oluşturduğu mükemmel harmonidir. Hafize Ana’nın anneliği, Mahmut Hoca’nın babalığı ve Hababam Sınıfı’nın kardeşliğidir bana göre bu filmlerin büyüsü. Yıllar sonra yeni karakterlerle, yeni bir jenerasyona yeni bir dil kullanarak Hababam ruhunu vermenin ilk temeli bu kardeşlik duygusunu tekrar yakalayabilmek. 

Evet teknoloji gelişti, artık telefonlarımız var, bilgisayarlarımız, sosyal medyamız binlerce hobimiz var ama o günden bugüne değişmeyen şey dostluğumuz. Yeni oluşturacağımız oyuncu grubuna bu yüreği aşılayıp, nostaljik görüntülerle modern dünyayı birleştireceğiz. Tabi önümüzdeki en zorlu süreç yeni Hababam Sınıfını oluşturmak. Efsane bir oyuncu kadrosunun yeniden çevriminde rol alacak, cesur ve yetenekli arkadaşlar ile yola çıkacağız. Sınıfı oluştururken, orijinal filmin gittiği yoldan giderek rol almak isteyen herkese bir şans vermeye karar verdik. Yeni Hababam’ın karakterlerini sosyal medya ilanı ile yayınlayarak tanınmamış fakat yeteneğine güvenen insanlara bir deneme çekip bize yollama imkanı sunuyoruz. Süreç ilerledikçe beğendiklerimizle görüşüp birbirleriyle uyumlarına bakacağız. Tabi bu arada deneyimli oyuncularla da görüşmeye devam edeceğiz. Amacımız finalde çok uyumlu, edepli, ahlaklı, yetenekli ve yıllarca bir arada kalacak bir sınıf oluşturmak.

Bizlerin ilk üçlemeyi hayranlıkla andığımız gibi, bizden sonraki nesillerin de arkasından övgüyle konuşacağı, 'Hababam' ismine yakışır bir iş yapmak için ekip olarak çok heyecanlı ve istekliyiz.

 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler