Yıldız Savaşları' Geri Dönüyor

30.11.2014
Yıldız Savaşları' Geri Dönüyor
Yıldız Savaşları serisinin yedinci filminin fragmanı yayınlandı.

Geogre Lucas tarafından yaratılan  Star  Wars serisi yedinci filmi 'Yıldız Savaşları: Güç Uyanıyor' seyirci karşısına çıkacak. Filmin Aralık 2015'te vizyona gireceği duyuruldu.

J. J. Abrams'ın yönettiği filmin senaryosunu  George Lucas  yazdı. 200 milyon dolar bütçeye sahip yapımın çekimleri  İngiltereAbu Dabi  ve  İzlanda'da yapıldı.

Filmin en büyük sürprizlerinden biri ise serinin üçüncü filminde rol alan  Harrison Ford'un da bu yapımda yer alıyor olması. 

İlki 1977 yılında çekilen Yıldız Savaşları serisi, yarattığı kurgusal evren ve sonrasında gelen 5 devam filmi ile kendine has bir kültür oluşturdu. Serinin ilk üçlemesinden 15 yıl sonra ikinci üçleme yayınlanmıştı. Bu filmin son Yıldız Savaşları filminden 10 yıl sonra vizyona girmesi planlanıyor.

2008 verilerine göre bu serinin toplam gişe hasılatı 4,41 milyar dolar. Ancak Yıldız Savaşları filmleri ile ilgili yapılan dizi, çizgi film, çizgi roman, video oyunu ve oyuncaklar da bugün dünya üzerinde büyük bir ekonomi oluşturmaya devam ediyor.

 Kaynak: Al Jazeera

Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler