Yıldızları ne kadar tanıyorsunuz?

21.02.2019
Yıldızları ne kadar tanıyorsunuz?
Hollywood yıldızları hakkında neler biliyorsunuz?

Ünlü oyuncuların genellikle rol aldıkları filmler veya aşk hayatları hakkında çıkan haberlerine aşinayız. Elbette herkes gibi onların da kendilerine has sırları ya da özelliklere sahipler.

Bugüne kadar Game of Thrones, Galaksinin Koruyucuları ve Aşıklar Şehri gibi gişe rekorları kırmış, ödül yağmuruna tutulmuş yapımlarda rol almış Hollywood yıldızlarının duyanların ağzını açıkta bırakacak özelliklerini merak ediyor musunuz?  

Buyrun o zaman!

 

1- Baş belası Jackie Chan!

Yer aldığı yapımlarda pek fazla dublör kullanmayı sevmeyen ve en zor sahneleri bile bizzat kendisi oynayan Jackie Chan, her ne kadar gönlümüzü fethetmeyi başarsa da sonunda sigorta şirketlerini isyan ettirmiş. Yıllardır kalça kemiğinden parmaklara, göğsünden kaburgalarına kadar çekim sırasında birçok sakatlık yaşayan Jackie Chan, tam da bu yüzden dünyanın dört bir yanındaki sigorta şirketleri tarafından kara listeye alınmış durumda.

2- Tilda Swinton ve Lady Diana sınıf arkadaşıydı

Evet yanlış okumadınız. İngiltere Prensi Charles'la evlendikten sonra Leydi unvanını kazanan Diana, Anglo-İskoç kökenli İngiliz aktris Tilda Swinton'la aynı sınıfta birlikte eğitim görmüşler.

Büründüğü her rolün üstesinden gelmeyi başaran Tilda Swinton'ın ailesinin geçmişi 1.000 yıl öncesine uzanıyor. Köklü bir aileye sahip olan Tilda, henüz 10 yaşındayken ailesi tarafından İngiltere’nin metropolitan olmayan kontluğu Kent’te yatılı bir okula kaydettirilir. Bu okul İngiliz aristokratların çocuklarını bünyesinde barındırıyordu. Tilda Kent’teki bu okulda geleceğin Galler Prensesi Prenses Diana ile aynı sınıfta okuyordu.

3- Ryan Gosling’in soyadının anlamı!

Hollywood'un en başarılı aktörlerinden biri olan Ryan Gosling'in soyadı yaklaşık olarak “Kraliyetin Bebek Kazı” anlamına geliyor. Oyunucunun “Ryan” olan adı “young royality (genç hanedan) kelimesinden, “Gosling” olan soyadı ise “kaz” anlamına gelen “goose” kelimesinden geliyormuş.

4- Say say bitmez!

Eminiz çoğunuz usta oyuncu ve komedyen Eddie Murphy'nin tam 9 çocuk babası olduğunu bilmiyordunuz. Nicole Mitchell ile olan ilk evliliğinden 5 çocuğu, evlilik dışı ise 2 çocuğu olan Murphy’nin 2007 yılında ise Spice Girls üyelerinden Melanie Brown ile olan birlikteliğinden bir kızı oldu. 2012 yılından beri birlikte olduğu Paige Butcher’dan ise bir kızı var.

5- Benedict Cumberbatch hemşehrimiz de haberimiz yokmuş!

Enigma, Sherlock, Dr. Strange, Star Trek ve Hobbit gibi birçok ünlü filmde yer alan Benedict Cumberbatch’ın soyu Kral III. Richard’a dayanıyor. İngiliz hükümdarlığının ve tahtının, Plantagenet Hanedanlığı’na bağlı tek ferdi olan Cumberbatch’ın Benedict’in büyük büyük babası İzmir Konsolosu imiş. Dolaysıyla dedesi de İzmir'de dünyaya gelmiş ve burada subay olarak görev yapmış.

6- En uzun kim?

Kill Bill, Ucuz Roman ve Gattaca gibi filmlerin yıldızı Uma Thurman, 1.80’lik boyuyla, Hollywood’un en uzun kadın oyuncusuydu. Ta ki henüz 14 yaşındayken bile 1.91 boyunda olan, Gwendoline Christie isimli bir aktris ortaya çıkana kadar. Profesyonel jimnastikçilikten, Game of Thrones’un Tarthlı Brienne’ine terfi eden bu aktris en uzun aktris unvanını Thurman’ın elinden almayı başardı.

7- Sandra Bullock'a bir iyi bir de kötü haber!

Sandra Bullock 2010 yılında iki ayrı filmiyle hem zirveye çıktı hem de dibe çöktü. Kör Nokta / The Blind Side filmiyle 82. Akademi Ödülleri’nden En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazanan Sandra Bullock, sadece birkaç gün sonra Onun Hakkında Herşey / All About Steve filmiyle de en kötülerin Oscar’ı olan Altın Ahududu Ödülü’nü kazandı.

8- Ey şöhret! Sen nelere kadirsin!

Game of Thrones’in bir diğer yıldızı Sophie Turner, küçük yaşlarından beri astım hastası. Bu nedenle de at üstündeyken nefes almakta zorlanan Turner, dizi setinde astım spreyini yanından ayırmıyor.

9- Kit Harington 11 yaşına kadar tam adını bilmiyordu

Game of Thrones dizisinin en sevilen karakterlerinden Kuzey Kralı Jon Snow’u canlandıran Kit Harington, adının aslında Christopher olduğunu 11 yaşında öğrenmiş. Bilmeyenler için söyleyelim: 'Kit' ismi İngiltere'de “Christopher” isminin kısaltılmış hali olarak kullanılmaktadır.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler