Yıllar sonra bir arada!

18.5.2018
Yıllar sonra bir arada!
Leonardo DiCaprio ve Steven Spielberg 16 yıl sonra yeniden buluşuyor.

'Sıkıysa Yakala'nın yıldızlı ekibi yeniden bir araya geliyor. Oscar ödüllü usta oyuncu Leonardo DiCaprio ve sinema tarihinin başarılı bilim kurgularına imza atmış olan Steven Spielberg 16 yıl aradan sonra yeniden ortak bir projede yer alacak. 

İkili, Amerikalı general ve 18. Amerika Birleşik Devletleri başkanı Ulysses S. Grant'ın biyografisinde birlikte çalışacak. Grant, Amerikan İç Savaşı'nda kuzeyli Birlik tarafının başkomutanlığını üstlenerek uluslararası alanda ün kazanmmıştı. DiCaprio Ron Chernow imzalı biyografik kitabın haklarını satın almış ve beyaz perdeye uyarlaması için David James Kelly ile anlaşmıştı. 

Grant'in hikayesi biyofik uyarlama için kesinlikle zengin bir kaynak ve Spielberg'in 'Lincoln' ile başarı kazandığı topraklara dönmesinin müjdesini veren bir proje. 

Başarısızlıkla sonuçlanan işlerinin ve sarhoşluk suçlamaları sebebiyle ordudan istifasının ardından şansını yitiren Grant, Abraham Lincoln’ün en güvenilen generali olarak ikinci bir şans yakalamıştı. Shiloh ve Vicksburg Campaign savaşlarını kazanarak efsanevi Güney Konfedere generali Robert E. Lee'yi yenmişti. Askeri dehası onu Beyaz Saray'a kadar ulaştırırken, yönetimin liderlerini içeren skandallar olsa bile Ku Klux Klan'ı ezmek için çalışmıştı. Bu çalışmaları onu siyahi Amerikalılar için bir kahraman yaptı.

Projeye dair henüz başka detaylar açıklanmadı.


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler

İlgili Resimler


Haberler