Yunus Emre için 13. yüzyılı yeniden canlandırdılar

9.01.2016
Yunus Emre için 13. yüzyılı yeniden canlandırdılar
Yunus Emre için 13. yüzyılı yeniden canlandırdılar TRT 1'in yeniden yayınlanacak dizisi için dev plato kuruldu.

Yunus Emre'nin hayatını anlatan, TRT 1'in merakla beklenen dizisi 'Aşkın Yolculuğu Yunus Emre'nin yeni sezon bölümleri 19 Ocak'ta TRT 1'de izleyiciyle buluşacak. Dizi için 13. yüzyıla ait pek çok mekan yeniden inşa edildi

Başrollerini Yusuf Gökhan Atalay, Payidar Tüfekçioğlu ve Baran Akbulut'un paylaştığı 'Aşkın Yolculuğu Yunus Emre' dizisinin ikinci sezon bölümlerinin yayın tarihi belli oldu. Senaryosunu Mehmet Bozdağ ve İsa Yıldız'ın yazdığı, Emre Konuk'un yönettiği 'Aşkın Yolculuğu Yunus Emre' dizisi;19 Ocak Salı saat 20.00'de TRT 1 ekranlarında seyircisiyle buluşacak. 

5 bin metrekarelik plato!  

Yunus Emre'nin tasavvuf yolunda, hakikate ulaşmak için yaptığı yolculuğu ve bu yolda başta kendi nefsiyle olmak üzere verdiği savaş ile çektiği çileyi konu alan dizi;prodüksiyonuyla da dikkat çekiyor.

Dizi için Beykoz Kundura Fabrikası'nda 13'üncü yüzyılın dünyası inşa edilirken, ikinci sezonda açık ve kapalı platolara 5 bin metre plato ilave edildi. 15 bin metrekare kapalı ve açık platolarda Nallıhan Çarşı ve dükkan, medrese, dergah, ahi ocağı, konak ve tekke gibi mekanlar inşa edildi. Dizisi için 400 kostüm ve 250 başlık üretilirken toplamda 6 bin metre kumaş kullanıldı. Döneme ait 2 bine yakın araç gereç ise sıfırdan imal edildi. 


Haberde Adı Geçenler

En Son Haberler


Haberler