Şöhrete Bir Adım

Şöhrete Bir Adım (Almost Famous )

Puan : 8/10 1 oy
Yönetmen: Cameron Crowe
Oyuncular
Tür: Drama, Müzikal
Yapım Yılı: 2000 (122 dk)
Senaryo: Cameron Crowe
Yapımcı Firma: Columbia Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Almost Famous

Şöhrete Bir Adım Filminin Konusu

Jerry Maguire'ı yazıp yöneten Cameron Crowe yeni filmi Almost Famous'da 15 yaşındaki bir Rolling Stones yazarının hikayesini anlatarak 70'lerin rock dünyasına yolculuk yapıyor.

15 yaşında sıradan birisi olarak görünen William'ın rock ile ilgili yazıları Rolling Stones dergisi tarafından farkedilince dergide yazmaya başlar. İlk görevi yükselen rock grubu Stillwater ile bir röportaj yapmaktır. William annesinin itirazlarına rağmen grubun yapacağı turneye katılarak yeni tecrübeler yaşayacağı bir yolculuğa adım atar. Grupla birlikte dolaşan genç ve sevimli Penny'nin (Kate Hudson) de yardımıyla gittikçe grupla daha da yakınlaşır ve neredeyse onlardan biri olur. Ama grupla olan ilişkisi geliştikçe muhabir kişiliği geri planda kalıp yazılarındaki objektifliği azalmaya başlar.

William geçirdiği bu tecrübe sonucunda yaşamını değiştirecek bir ders öğrenecektir. 15 yaşında bir rock konserinde sahne arkasında bulunmak ve hayran alduğu grubun içine karışmak her genç için çarpıcı bir tecrübe olacaktır ama tutkuları ve idealleri zamanın müziği ile şekil bulan bir genç için bu tecrübenin önemi çok daha büyüktür. Kendisi de 15 yaşında rock dergilerinde yazarlığa başlayan Crowe bu filmde belki de kendi biyografisini ekrana getiriyor. 1973 yılında 16 yaşındayken Rolling Stone dergisine girdi ve bir süre sonra yardımcı editörlerden birisi oldu. Genç yaşında, dönemin bir çok ünlü müzik simasını hakkında yazılar hazırladı.

Şöhrete Bir Adım Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Şöhrete Bir Adım Filminin Oyuncuları