Yönetmen: Nesli Çölgeçen
Oyuncular
Tür: Belgesel
Yapım Yılı: 2007
Vizyon Tarihi : 14 Kasım 2008 Cuma
Senaryo: Nesli Çölgeçen
Yapımcı Firma: Plan Prodüksiyon
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.sonbulusma.com/
Dağıtıcı Firma: Chantier Films

Son Buluşma Filminin Konusu

Filmde Kurtuluş Savaşı’nın son tanıkları, Gazi Ömer Küyük, Gazi Yakup Satar ve Gazi Veysel Turan’ın günlük yaşamları ve savaş yıllarına dair anıları gözler önüne seriliyor.

Ömer Dede, önce Anıtkabir’i, ardından son kalan diğer iki gazi, Yakup Satar ve Veysel Turan’ı ziyaret ediyor, anılarını paylaşıp birbirleriyle helâlleşiyorlar.

Son Buluşma Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 10/10
  ramazan karakaş 4.08.2010 11:21:00
  film süper süper süper! filmde ağlamamak için zor durdum demiycem ağladım! ve kendimden bu ülke insanlarından utandım. atalarımıza bak bize bak dedim, bizim bir an önce damarlarımızda akan asil kanı keşfatmemiz lazım bunu engelleyenlere karşıda uyanık olmalıyız, ayrıca bir şey ekliycem, filmde bi tane kürt komutanımız vardı , bi tane düşman öldürmeden ölmek yok diye, emir vermiş onlara , şimdi söylermisiniz bana kurtuluş savaşında bir kürt komutan hep beraber mücadele veriyorda, şimdikilere ne oluyor. lütfen kürt kardeşlerim uyanın ve sizin üzerinizden bu ülkeye karşı oynanan oyuna alet olmayın. aynı şekilde herkes uyanık olmalı ve bu oyunları görmeli , atalarımız görmüş ama biraz geç olmuş onca şehit verilmiş bari biz, bunları bir tecrübe varsayarak . uyanalım , bu memeleket , bir bütün olarak bizim , parçalanınca bizim olmaz , hemen yanı başınızda yaşanan parçalanmaları örnek alın, sağlıcakla kalın
 • Film Notu 10/10
  mehmet yaka 27.11.2008 17:00:00
  harika olmuş bu vatanın nasıl ne eziyetlerle kazanıldığını anlatıyor. Öyle duygulu öyle içten olmuşki izlemenizi tavsiye ederim. Özellikle devlet büyükleri izlemeli izlemeliki bu vatanın nasıl kurulduğunu ve nekadar değerli olduğunu anlasınlar
 • Film Notu 10/10
  DENIZ COLGECEN 12.11.2008 10:30:00
  Dün akşam galasındaydım Son Buluşmanın, tüm salon hem ağladı hem güldü, çok güzeldi inanın, vatan aşkını, dostluğu, yokluğu, hayatı anlamak için herkesin izlemesi gereken bir film. Bu vatanı ne şartlarda kurtarmışlar, kimlerle nasıl savaşmışlar, o günleri 'hey gidi günler heey' diye hala nasıl anıyorlar bilmeniz gerek, Gazilerimizin aileleri de vardı , çıkıştaki gururlarını, hüzünlerini , göz yaşlarını görmenizi isterdim. Ben Gazilerimiz keşke burda olsalardı da ellerini öpebilseydim,teşekkür edebilseydim dedim. Dün gece savaş çıksa önce biz giderdik size yemin ederim. Çok şey var daha aslında söylenecek ama gidin kendiniz görün !!!!

Son Buluşma Filminin Oyuncuları