Son Umut

Son Umut (Children of Men)

Puan : 7/10 33 oy
Yönetmen: Alfonso Cuarón
Oyuncular
Tür: Macera, Gerilim
Yapım Yılı: 2006 (109 dk)
Vizyon Tarihi: 1 Aralık 2006 Cuma
Senaryo: P.D. James, Alfonso Cuarón
Yapımcı Firma: Universal Pictures, Strike Entertainment
Yapım Ülkesi: İngiltere, ABD
Orijinal Dil: İtalyanca, Romence, İngilizce, İspanyolca
Orijinal Adı: Children of Men
Resmi Site: childrenfilm.ru/
Dağıtıcı Firma: UNP Filmcilik

Son Umut Filminin Konusu

Dünya, 2027: Gelecek için umut gittikçe önemini kaybeden bir kaynak oluyor. Son doğan bebeğin üzerinden neredeyse 19 yıl geçmiş ve açıklanamayan evrensel çocuksuzluk her geçen yıl beşeriyet sınırlarını, gelecekteki tüm haklarından vazgeçirmeye yaklaştırmıştır. Çoğu insan kaçınılmazı benimsemeyi seçip, ayrılıkçılığın, kanunsuzluğun ve nihilizmin içine çekilirken, diğerleri birleşik bir gezegen ve yavaş yavaş azalan nüfus için mücadeleye devam eder.

Büyük Britanya militarist emperyalist siyaseti sayesinde hiç artmayan iç çekişmelerle, buna karşılık kıyılarında olağanüstü yasadışı mülteci istilâsı görünerek ayakta kalmayı başaran idari bölgelerden biridir. Ama sıkı, totaliter bir yönetimle bu “mülteciler” gözaltı kamplarına toplanıp sınır dışı edilmektedir.

Theo (CLIVE OWEN) için, tüm bu olaylar önemsiz olup, kendisinin duygusuzluk durumuna sahip olmasına neden olur. Bir zamanlar hem aşkta hem savaşta Theo’nun ortağı olan Julian, mülteci nüfusun hakları için mücadele eden gizli bir örgütün başıdır. Theo’yu kaçırarak örgütündeki genç bir kadın olan Kee’nin tehlikesizce ülke dışına götürülmesi için gerekli olan kâğıtları elde etmesi için yardım ister.

Son Umut Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 33 Yorum
 • Film Notu 8/10
  Onur Camshft 28.2.2010 00:35:00
  105 dakika nasıl geçti anlamadım , iyi bir film
 • Film Notu 9/10
  kiwi 29.5.2008 18:07:00
  cok özgün bir senaryo ve bastan sona surukleyici bir film ama bence sonu cok sönük bitiyor clive owen yine kurtarıcı rolünde caine de yine süper
 • Film Notu 10/10
  yalçın 30.11.2007 23:14:00
  rasgele tv de zap yaparken denk geldim.te kelimeyle müthişti.otmobilin içinde 5 kişi nin olduğu sahnede kameranın hayret verici haraketlerine hayran kadım.dvd sin bulup bir kaç kere daaseyretmem lazım.
 • Film Notu 8/10
  cansu 22.11.2007 19:22:00
  evet film gerçekten çok iyiydi,başarılı bi yapım o kesin.Oyuncular çok yerinde seçilmiş clive owen ın oyunculuğu süper ztn aslında sırf o da değil tüm oyuncular çok iyidi.ayrıca konu çk başarılı,ilgi çekici bi konu sıkıldığımız artık senaryosunu ezbere bildiğimiz filmlerden değil ancak filme ne yazık ki 10 veremedim çnkü filmde bazı ufak ama yine de önemli gerçek dışı şeyler vardı.örneğin;kee nin o şartlarda o kdr basit bi doğm yapabileceğini hiç sanmıorm üstüne üstl doğru dürüst yardımcı olucak gerçekten bilgili biri yanında yokken,ve film birz aslnda oldukça propaganda kokan bi filmdi bariz bişeydi bu herkes farketmiştir eminim.dünya savaş içinde kalan bi tek ingiliz ordusu fln fln ve savaşı çıkaranlar islamcılar ayrıca orda theo kampta koşarken kaçmak için hemen arkasında Alluhekber diye bağıran ve ateş açan müslümanlar vardı tamam tabii ki böyle şeyleri müslümanlar da yapabilr ama üst üste onlarn suçlanması gerçekçi değildi.
 • Film Notu 10/10
  hande özlem güzel 1.11.2007 04:34:00
  filmin alt ytapısında arkdslar pek cok güncel sorun yanyana verilmiş bunun yanında kısırlık öngörülen sorunların yani küresel iklim değişkliğinin en somut felaketlerinden birisi çünkü karbondioksit oranı arttıkca kadınlar doğurganlık özelliğini kaybeder bu bilinen ıspatlanmıs bir gercektir .ve arkdslar yıl 2027 yani felaketin tam ortası kısırlık yani toplu yok olus baslamıs ve enson 19yıl önce bir bebek doğmus bu şu demek eski dede nine dediğimiz neslin zaten ölmesi annelerimiz yaslanması ölmek üzere olması bizimde cocuk sahibi olmadımız için en büyük felaketimiz olan soyumuzu devam ettirememiz yani dinazorlar gibi biraz farklı olsada temelde aynıdır dönmemek üzere yok olmamız filmde gercekci sahneler yok aslında cünkü tamamen gercek mekanlarda gercek bombalar efektler ve savas ucakları kullanılmıs filmde bunu en bilgisiz gözler bile anımsayabilir . oyuncu secimi bence cok iyi özellikle marija theo ve diğerleri filmin en büyük artısı ise bugüne dek okadar az işlenen bir konu ki .. ben kendi adıma daha öncesinde bu kadar kendine özgü bir film görmemiştim işte bu diyen ve sasırtan .. eleştirmeden önce arkdslar illaki zevkler tartısılmaz ancak ülkemizde ki tvlerde unutmayalım töre olgusu hala en cok rayting getiren konumlama:)) oyüzden bence lahana tursusu perhizine dönmeyelim çünkü kendi ikilemimiz olur ingiliz sinemasının basyapıtlarından birisi ... diorum ve izlemeden önce bazı gercekleri kendi adınıza irdeleyin derim ve filmde izlemek için değil anlam cıkarmak ve yorum getirmek için izleyin nitekim hiçte uzak olmayan bazı gercekleri cokda gercekçi vermişler ... unutmayalım küresel iklim değişikliğinde 2027 dönüm noktası olucak cünkü dünya tarihinde hiç bir zaman karbonmonoksit oranı o seviyeye ulasamamıstı.kambrien döneminden beri kadınların yumurta üretmemesi ise olacakların en masum halleri benceee film gercekten olağanüstü ne oldu neden böyle olduk dedirtecek bir yapım
 • Film Notu 9/10
  çiğdem 14.10.2007 15:12:00
  evet gerçektende muhteşem bir film.. çok emek verilmiş ..clive owen un oyunculuğu ztn muhteşem izlemeyen çok şey kaçırır.özellikle sinema tv öğrencilerine tavsiyemdir..
 • Film Notu 10/10
  ken 3.10.2007 10:42:00
  Öylesine dingin başlayıp bir anda caddede patlayan bombanın reel görütüsü ile sizi içine çeken bir film ki, bir anda kullandığı renklerden, bomba efektinin klasik Hollwood meşaleleri gibi cayır cayır yanmayan, koyu kara dumanlı hali, filmin konusunu anlamakta çektiğiniz zorluğa rağmen görütülerdeki gerçekçi aksiyon, durduk yere parmaklarım ağzımda, yüreğim deli gibi çarparken buldum filmde kendimi. Bu filmde bi ayrıksılık bi başkalık var ve kameranın hiç kapanmadan o patlama sahnelerinde ve aksiyon sahnelerinde hiç aksamadan devam etmesi sizi bu film ne kadar gerçek acaba kaosunun içine srüklüyor. Filim gerçekten çok gerçekçi ve o barut dumanı, taş, kum ve kirin içinde buluyorsunuz. Sakince kendizi bu filme bırakın ve cips, mısır patlağı yemeği unutun. O sizi birazdan koltuğunuzdan sallayıp atacaktır. Yazık, yerler ziyan olmasın.
 • Film Notu 9/10
  arda daşdemir 20.8.2007 23:03:00
  filmi gidip de kötü yorumlarda bulunanlar eminim ki sinema alt yapısı zayıf olan insanlar . mükkemel bi film diyeiblirim zaten clive owen hayranıyım filmde ki didaktik unsurlara bakmayıp aaa nerde action aaa nerde aşk aaaa nerde komedi diye bi arayış içerisndesiniz:S:S ki aşırı sürüklyeci bi filmdi de nese sonuçda beğendim mutluyum kötü bulanlar bi dha izlesin
 • Film Notu 8/10
  kader 9.8.2007 23:32:00
  uzun zamandır konusu böyle olan bi film bekliodum gerçekten herkese tavsiye ederim süper yaniii
 • Film Notu 10/10
  ozan soyman 4.8.2007 19:10:00
  bence kendi alanında en bomba film..kaç defa 20 dakika kamerayı hiç kapamadan film çekmiş adam ya,üstelik manyak sahneler okadar akıcı ilerliyo ki...bu işi çok büyük bi ustalıkla yapmışlar...tüm sahneler muhteşem,müzik,renkler,tek kelimeyle harika

Son Umut Filminin Oyuncuları