Soygun

Soygun (Reindeer Games )

Puan : 6/10 3 oy
Yönetmen: John Frankenheimer
Oyuncular
Tür: Macera
Yapım Yılı: 2000 (105 dk)
Vizyon Tarihi: 11 Ağustos 2000 Cuma
Senaryo: Ehren Kruger
Yapımcı Firma: Dimension Films [us]
Yapım Ülkesi: USA
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Reindeer Games
Resmi Site: www.reindeergames-themovie.com/

Soygun Filminin Konusu

Hapisten yeni çıkan Rudy Duncan (Ben Affleck) hapiste mektup arkadaşlığı yoluyla tanıştığı ve rüyalarını süsleyen güzeller güzeli Ashley (Charlize Theron) ile kendine yeni bir yaşam kurmaya karar veriyor. Fakat bu mutluluk Ashley’in çılgın kardeşi Gabriel (Gary Sinise) ve onun tehlikeli arkadaşlarının Rudy’nin geçmişte çalıştığı kumarhaneyi soyma planlarıyla bölünür. Rudy yeni ve temiz bir hayata başlamak isterken onu suşun içine çeken geçmişi onu beklenmedik olaylarla dolu bir fırtınanın tam ortasına sıkıştırıyor. Ölüm, aşk ve şantajdan oluşmuş bu oyundan kurnazca sıyrılamazsa onu çok daha büyük tehlikeler bekliyor.

Son dönem büyük aksiyon arasındaki filmlerinin arkasındaki yönetmen John Frankenheimer genç yetenek Ben Affleck ve kötü adamların psikopat yüzü Gary Sinise ile bu filmde bir araya geliyor ve macera tutkunlarına ümit veren bir film sunuyor.

Çekim Bilgileri

G Filmin başrol oyuncuları arasında Ben Affleck, Charlize Theron ve Gary Sinise göze çarpıyor. “ Good Will Hunting ” filmiyle yakı... Devamı için tıklayın...
G Filmin başrol oyuncuları arasında Ben Affleck, Charlize Theron ve Gary Sinise göze çarpıyor. “ Good Will Hunting ” filmiyle yakın dostu Matt Damon ile birlikte En İyi Senaryo Oscar’ını kazanan Affleck, özellikle “ Shakespeare in Love ”, “ Phantoms ” ve “ Armageddon ” filmleriyle ismini duyurdu. Theron’u ise “ The Devil’s Advocate ” ve “ The Cider House Rules ” filmlerinden hatırlıyoruz. Filmdeki tehlikeli ağabey Gabriel’i canlandıran Gary Sinise, Amerikan sinemasını son dönemde yetiştirdiği en yetenekli oyunculardan biri.

“ Apollo 13 ” ve “ Forrest Gump ” filmlerindeki performansıyla beğeni toplayan Sinise, sıra dışı karakterlerin vazgeçilmez oyuncusu olmaya aday görünüyor.

Soygun Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 5/10
  belek 7.9.2000 22:07:00
  Filmde Ashley rölünde oynayan Charlite%%1%nin dışındaki her şey çok berbattı. Labirent gibi film. Filmi sonu çok kötü bu kadar saçma bir film hiç izlemedim
 • Film Notu 10/10
  Umut Gürel 23.8.2000 19:40:00
  evet gene iyi bir film sinema dünyasına girmiş.Gerçekten film insanı hayretler içersinde bırakıyor aksiyon sahneleriyle.Beklenmedik gelişmelerse filmnin en can alıcı noktalarını oluşturuyor.Bence bu yazın en iyi filmi.
 • Film Notu 7/10
  Z.Gurel Yurtsever 20.8.2000 01:39:00
  Yönetmenliğini, %%2%Ronin%%2% den tanıdığımız John Frankenheimer%%1% in yaptığı bu film orta-hızlı bir action filmi. Orta hızlı dememin sebebi, olayların çok hızlı geliştiği filmde bu hareketin izleyiciye tam olarak yansıtılamamış olması. Bunda müziklerin oldukça zayıf olmasının da etkisi var. %%2%Ben Affleck%%2% ve %%2%Charlize Theron%%2% geleceği oldukça parlak oyuncular. Bunu filme gidince siz de göreceksiniz. Gary Sinize ise -her zaman olduğu gibi- gene kötü adam. Rolünün hakkını veriyor. Tıpkı %%2%Gary Oldman%%2% gibi %%2%Sinise%%2% da kötü adam rollerine iyi gidiyor. İlk bölümü oldukça espirili geçen filmin ikinci yarısındaki sürprizler gerçekten şaşırtıcı. Espiriler ise biraz %%2%Tarantino%%2% kokuyor kimi zaman. Özellikle, kötü adamlardan hiç beklemediğiniz şeyleri yapmaları, kendi aralarındaki dialoglar vs. Belki inanmayacaksınız ama Frankeneimer filmin kimi sahnelerinde %%2%Hitchcock%%2% ve %%2%Welles%%2% tarzı çekimler yapmış. Sayısı bir ikiyi geçmez ama kullanıldıkları sahnelere gerilim katmışlar her zamanki gibi. Sonuç olarak, vizyondaki pek çok filmden daha güzel. Bence izleyin..

Soygun Filminin Oyuncuları