Stefano Accorsi

Stefano Accorsi

Stefano Accorsi
Oyuncu

Doğum Tarihi: 2.3.1971

Doğum Yeri: Bologna, İtalya

İtalyan aktördür.

Accorsi 1971'de Bologna'da doğdu. 1993 yılında Bologna'nın tiyatro okulundan mezun oldu ve sinemaya geçmeden önce birkaç yıl tiyatro oynadı.

1995 yılında, bilinen ilk filmi olan Jack Frusciante è uscito dal gruppo'da oynadı. 1998'de Piccoli Maestri filminde Daniele Luchetti ile çalıştı ve Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan için yarıştı. Aynı yılda David di Donatello En iyi Erkek Oyuncu dahil, rock star Luciano Ligabue'nin yönettiği Radiofreccia filmde ki rolü için üç ödül kazandı. Accorsi, 2001 yılında Berlin Film Festivalinde yarışmış olan, Ferzan Özpetek'in Cahil Periler filminde rol almıştır. Film İtalya'da ve Türkiye'de büyük bir başarı elde etmiştir. Accorsi bu filmde canlandırdığı eş cinsel adam rolüyle üç ödül kazanmıştır. Aynı zamanda Marco Ponti'nin Santa Maradona filminde rol almıştır. Accorsi daha sonra Giacomo Battiato'nun yönettiği Il giovane Casanova dizinde rol aldı. 2002 yılında bir sonra ki filmi olan Un viaggio chiamato amore filminde İtalyan şair Dino Campana'yı canlandırarak, Venedik Film Festivalinde Coppa Volpi kazanmıştır. 2003 yılında, Venedik Film Festivaline jüri üyesi olarak gitti. 2004'de iki filmde birden rol aldı: Michele Placido'nun yönettiği ve bir acil bakım doktorunu canlandırdığı Ovunque sei ve Carlo Mazzagurati'nin yönettiği L'amore ritrovato. Accorsi, 2005 yılında La Faute à Fidel filminde Julie Depardieu ile, Les Brigades du Tigre filminde ise Diane Kruger ile kamera karşısına geçmiştir. 2007'de Un baiser s'il vous plaît'de ve 2010 yılında arkasından Baciami Ancora filmlerinde rol alır.

Accorsi Fransız süpermodel Laetitia Casta ile evlidir. Çiftin bir kız ve bir erkek olmak üzere iki çocukları vardır. 21 Eylül 2006 doğumlu Orlando ve 29 Ağustos 2009 doğumlu Athena. Ayrıca Accorsi aynı zamanda bir ateisttir.

Görev Aldığı Yapımlar

Stefano Accorsi Fotoğrafları

Stefano Accorsi Haberleri