Superman 2

Superman 2 (Superman II)

Puan : 8/10 1 oy
Yönetmen: Richard Lester, Richard Donner
Oyuncular
Tür: Aksiyon, Macera
Yapım Yılı: 1980 (127 dk)
Vizyon Tarihi : 1 Mart 1982 Pazartesi
Senaryo: Jerry Siegel, Joe Shuster
Yapımcı Firma: Alexander Salkind
Yapım Ülkesi: İngiltere
Orijinal Dil: İngilizce, Fransızca
Orijinal Adı: Superman II

Superman 2 Filminin Konusu

Zod, Ursa ve Non isimli 3 uzaylı cani, Superman'in geldiği gezegen olan Krypton'da yargılanmış ve uzun yıllar önce başka bir boyuta hapsedilmişlerdi. Sevgilisi gazeteci Lois Lane'in rehin alındığı bir olaya müdahale eden Superman, teröristlerin ele geçirdiği nükleer bir roketi, patlamadan saniyeler önce uzaya gönderir. Ancak uzaydaki bu patlama şans eseri Zod ve adamlarını uyandırıp bizim boyutumuza getirir.

Üç kötü adamın, birer Kryptonlu olan kendilerinin de aynı Superman gibi bizim güneşimiz sayesinde dünyada süper güçlere sahip olduğunu anlaması uzun sürmez. Yeni kazandıkları güçleri sayesinde başı dönen uzaylı zorbalar, tüm dünyayı dize getirmeye kalkışır ve kaosa sebep olur.

Bunlar olurken Lois Lane Superman ve Clark Kent'in aynı kişi olduğundan şüphelenmeye başlamıştır. Sonunda gerçekleri itiraf edip sevdiği kadını Kuzey Kutbu'ndaki kalesine götüren Clark, Lois'le birlikte olmak için güçlerinden vazgeçmeye karar verir. Tabii bunun için en kötü zamanı seçtiğini söylememize gerek yok.

Superman 2 Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Superman 2 Filminin Oyuncuları