Süpermenler

Süpermenler

Puan : 4/10 1 oy
Yönetmen: İtalo Martinenghi
Oyuncular
Tür: Macera, Bilim Kurgu
Yapım Yılı: 1979 (81 dk)
Senaryo: Toni Corti, Fuat Özlüer
Yapımcı Firma: Erler Film
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe

Süpermenler Filminin Konusu

Alman profesör (Ali Şen), buluşu zaman makinesini Türkiye'de dener. Bizans hazinelerinin yerini bulurlar. Herkesin gözü bu makinededir; Süpermen dedektif Murat’ın (Cüneyt Arkın), ona kazık atan Atak’la Matrak’ın, mafya liderlerinin ve dünya güçlerinin... Mafya reisi kızı Agatha’yı (Güngör Bayrak), rakibinin aptal oğlu Macaroni’ye (Nejat Gürçen) vermeye bile razıdır. Ama Agatha evden babasının adamı ile (Ünsal Emre) kaçar ve babasına ait eroinleri çalar.

Mafya reisi, zaman makinesine el koyup eroin soygununu öğrenmek için rakipleriyle ortak hareket eder. Peşlerinde ise Murat vardır. Atak’la Matrak ise makineyi önceden bulup götürmek isterken mafyanın adamları ile çatışırlar. Murat, eski bir hesap için Atak ve Matrak’la dövüşürken Mafya makineyi görür. Tabii profesörü de. Üç süpermen makineyi bulana dek barışır.

Makine patlar. İçindeki profesör başını çarpıp belleğini yitirir. Klinikte profesörü Dr. Melon’a (Aslında Murat) tedavi ettirmek isterler. Ona yardım eden hemşire de dedektiftir. Agatha ve sevgilisi zaman makinesini düzeltip profesörü öldürmeye çalışır. Atak ve Matrak profesörü kaçırırlar. Melon’la hemşireyi de sözde (!) bağlarlar. Mafya onları bulur Murat da gelip kurtarır. Profesör makineyi onarır ve formülü yazar. Makine sonunda haydutların gemisine yüklenir. Polis, üç süpermenin yardımı ile haydutları yakalar. Herşey yoluna girmiş, dünya kurtulmuştur.

Süpermenler Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Süpermenler Filminin Oyuncuları