Film fragmanları üreten bir reklamcılık firmasının sahibi olan Amanda Woods, Güney Kaliforniya’da yaşamaktadır. Londra’da yayınlanan Daily Telegraph gazetesinin popüler evlendirme köşesine yazılar yazan Iris Simpkins ise, yaşamını İngiltere’nin kırsal kesimindeki çok şirin bir kır evinde sürdürmektedir. İkisi de erkek arkadaşlarını yaşamlarından bir süreliğine çıkartmaya karar vermiştir.

İris ve Amanda karşılıklı ev değişimi üzerine uzmanlaşmış bir internet sitesi aracılığıyla evlerini bir süreliğine takas ederler.

İris, Amanda’nın Brentwood semtindeki evine taşındıktan bir süre sonra Hollywood’un Altın Çağı’nın ünlü senaryo yazarı Arthur ve Amanda’nın eski erkek arkadaşıyla beraber çalışan film müziği bestecisi Miles ile arkadaş olur.

Öte yandan Iris’in karlarla kaplı kır evine yerleşen Amanda da, uzun süredir özlemini çektiği tek başınalığın sıcaklığına kavuşmuştur. Ancak Iris’in yakışıklı erkek kardeşi Graham’ın evin kapısını tıklatmasıyla olayın rengi değişmeye başlar. Beklenmedik gelişmelerin ard arda gelmesiyle iki kadın da en iyi yolculukların bagajların geride bırakıldığı noktada başladığını keşfedeceklerdir.