Yönetmen: James Wong
Oyuncular
Slogan: Ya içimizde kötüyü barındırıyorsak?
Tür: Aksiyon, Macera
Yapım Yılı: (87 dk)
Vizyon Tarihi: 30 Mart 2002 Cumartesi
Senaryo: Glen Morgan, James Wong
Yapımcı Firma:
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: One, The
Resmi Site: www.sony.com/theone/

Tek Filminin Özeti

Değişik yaşam dalgaları, değişik evrenlerde yaşanmaktadır. Bu “Multiverse Bureau of Investigation” (Çoklu Gezegen Araştırma Bürosu) tarafından kabul edilen ve kontrol edilerek korunmaya çalışılan bir gerçektir. Her Multiverse Ajanı bu kurallara göre çalışmaktadır, bir tanesi hariç.

Gabriel Yulaw 123 değişik evrende yolculuk ederek alternatif benliklerini avlayarak ve yok ederek tüm evrenlerde tek benlik olmaya çalışmaktadır. Avladığı ve yok ettiği benliklerinin kuvvetlerine sahip olarak insan üstü yeteneklere ve kuvvetlere ulaşmayı başarabilen Yulaw, en son sadece kendisi kalana kadar bu çılgınlığını sürdürecektir. Başarılı olması halinde olacakların büyüklüğünü kimse hesaplayamamaktadır. Ancak evrenin çok hassas ve önemli olan dengelerinin bozulacağı kesindir.Yulaw’ın en son avı olan ve başarısıyla arasında kalan tek benliği, Los Angeles Bölgesi Şerif Departmanı’nın sevilen polisi ve iyi bir koca olan Gabe’dir. Gabe’in dünyası M.V.A (Multiverse Authority) tarafından kovalanan Yulaw’ın hayatına girmesiyle sarsılır. Gabe’in bu zor durumdan kurtulması sadece kötü benliği Yulaw’ı yok etmekle olmayacaktır zira, M.V.B (Multiverse Bureau)’nin Yulaw’ın yok edilmesi halinde Gabe’in tek kalmamasını sağlaması gerekmektedir.Bilimadamları ve matematikçiler paralel evrenler hakkında yüzyıllardır çalışmaktadırlar. Yayınlanan bir sürü teori, yazılan kitaplar, fizikçilerin ve astrologların kesin bir kanıt olmamasına rağmen, bu fikirlere inandıklarını göstermektedir. Başka şekilde bir yaşam hakkı verilmesi mümkün müdür? Aynı işte mi çalışırdık? Aynı eşi mi seçerdik? Paralel bir evrende daha mutlu mu olurduk? Öteki benliklerimiz bizimle aynı mı olurdu? Ya içimizde kötüyü barındırıyorsak?

Yorum Yaz"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Tek Filminin Oyuncuları

Film Kritiği

  • Parlak Gölge

    Parlak Gölge

    James Wong’un ilk yönetmenlik deneyimi Son Durak (Final Destination / 2000) son dönem fantastik filmler arasında çok saygın bir yer edinmişti. Yönet..
    8.4.2002


>> >> Tek

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor