Temel Parçacıklar

Temel Parçacıklar (Elementarteilchen)

Puan : 6/10 1 oy
Yönetmen: Oskar Roehler
Oyuncular
Tür: Romantik, Drama
Yapım Yılı: 2006 (113 dk)
Vizyon Tarihi: 4 Mayıs 2007 Cuma
Senaryo: Michel Houellebecq, Oskar Roehler
Yapımcı Firma: Medienfonds GFP
Yapım Ülkesi: Almanya
Orijinal Dil: Almanca, İngilizce
Orijinal Adı: Elementarteilchen
Resmi Site: www.elementarteilchen.film.de/
Dağıtıcı Firma: 35 milim filmcilik

Temel Parçacıklar Filminin Konusu

Michael (Christian Ulmen) ve Bruno (Moritz Bleibtreu) yarı-kardeş / üvey kardeş olmalarına karşın çok farklıdırlar. Sadece annelerini (Nina Hoss) paylaşmaktadırlar. Oldukça serbest ve jet-set bir yaşam süren Michael ve Bruno’nun annesi, iki oğlunu, büyükanne ve büyükbabalarının yanına bırakmış ve onları ihmal etmiştir.

İçe dönük bir kişiliği olan moleküler biyolog Michael, genetik araştırmalardan başını kaldıramamaktadır. Bu yüzden de kendisine bir sevgili bulabilmekten çok uzaktır. Bruno ise, seksi yüceltmek adına fantazilerinin kölesi olarak bir bedel ödemektedir.

Her şey, bu iki adamın 30’lu yaşlarında aşkı yaşaması ile değişir. Michael yeniden çocukluk aşkı Anabelle (Franka Potente) ile bir araya gelir. Bruno ise Christiane (Martina Gedeck) ile seksüel anlamda tutkuları paylaşır ve bunlardan zevk alır. Şans tam da bu iki kardeşten yana gibi görünmesine karşın, zalim kaderin cilvesi sonucu, iki kardeşin sevdikleri kadınlar ciddi şekilde hastalanır. Bruno ve Michael bu durum karşısında şaşkına döner, durumun kötü etkileri ile uğraşmak ve karar vermek zorunda kalırlar. Ya zor da olsa ilişkilerini sürdürecek ya da eski yaşamlarına geri döneceklerdir.

Temel Parçacıklar Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 1 Yorum
  • Film Notu 9/10
    Arzu Büyükhelvacıoğlu 13.5.2007 20:47:00
    Gerçekten son zamanlarda izlediğim en iyi birkaç filmden biri. 'Başkalarının hayatı' yakın zamanda izlediğim iyi bir Alman filmi idi, gerçekten böyle iyi filmleri ne diye uzun süre gösterimde tutmazlar. Aman abuk amerikan action filmleri para getirirken. Dün akşam 6 kişi izledik bu filmi, süperdi süper!!!

Temel Parçacıklar Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor