Teoman Kumbaracıbaşı

Teoman Kumbaracıbaşı

Teoman Kumbaracıbaşı
Oyuncu

Doğum Tarihi: 18.10.1971

Doğum Yeri: Arjantin

Teoman Kumbaracıbaşı Türk oyuncu.

Arjantinli  bir anneyle Türk babanın oğlu olarak Arjantin'de doğdu. 6 yaşındayken Türkiye'ye geldi. Türkçeyi İlkokulda öğrenen Teoman Kumbaracıbaşı, Tiyatroyla Avusturya Lisesi'ndeyken tanıştı. İ.T.Ü. Gemi İnşaatı Mühendisliğini kazandı ve bitirdi.

Çeşitli tiyatrolarda sahne önü ve arkasında çalıştı.

2003 yılında 'Yazı Tura' filmi ilk uzun metrajlı filmi oldu ve burada homoseksüel bir karakter olan Teoman'ı canlandırdı. Bu role hazırlanışını şöyle anlatıyor:

'Ortaya koymam gereken karakteri test etmek için sokakta çok çalıştım. Saçımı başımı yaptırıp İstiklal Caddesi’nde yürüdüm, Bağdat Caddesi’ne çıktım. Sırf konuşma bahanesi olsun diye, insanlara yol sordum. Taksiye, otobüse bindim. Tepki almak istiyordum çünkü. Laf atılması -tabii oyunculuk anlamında- çok hoşuma gitti. Demek ki o kadar iyiydim. Zaten kendi içinizdeki kadın tarafı bulursanız, bunu yansıtırsınız. Bir eşcinseli canlandıracağınız zaman, eşcinsellerin de kabul edeceği bir eşcinsel olması lazım. Nasıl farklı farklı heterolar varsa, farklı farklı homoseksüeller var. Birisi kırıtırken, öteki kırıtmıyordur. Ben ikincisini his olarak daha doğru buldum. Eğer izletebildiysem, ne âlâ...”

Aslı Tandoğan ve Beste Bereket ile Kraft Dublaj Stüdyosunu kurdu.2005 yılında Aşk Yolu isimli TV Filminde rol aldı.

Yine 2005 yılında Mahsun Kırmızıgül ve Beren Saat ile birlikte 'Aşka Sürgün' isimli dizide Arda ve Civan Azizoğlu karakterlerini canlandırdı. Dizi bitmeden diziden ayrıldı.

2006 yılında 'Gözyaşı Çetesi' isimli dizide 'Serdar' rolüne hayat verdi.

2010 yılında Ata Demirer'in yönettiği Eyyvah Eyvah 2 filminde rol aldı.

'Omzumdaki Melek' isimli tiyatro oyununda rol aldı. 

Görev Aldığı Yapımlar

Teoman Kumbaracıbaşı Fotoğrafları

Teoman Kumbaracıbaşı Haberleri