Yönetmen: Gabor Csupo
Oyuncular
Tür: Aile, Fantastik
Yapım Yılı: (95 dk)
Vizyon Tarihi: 16 Mart 2007 Cuma
Senaryo: Jeff Stockwell
Yapımcı Firma: Hal Lieberman Company
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Bridge to Terabithia
Resmi Site: adisney.go.com/disneypictures/terabithia/index.html
Dağıtıcı Firma: UIP FİLMCİLİK

Terabithia Köprüsü Filminin Özeti

Jess Aarons, okulunun yanısıra ailesi içerisinde de kendisini dışlanmış hisseden bir öğrencidir. Okulun en hızlı koşan öğrencisi olmak için yaz boyunca sıkı eğitim almıştır. Ancak okula yeni kaydolan Leslie Burke’un sadece erkek çocuklara özgü olan bu yarışa katılıp beklenmedik şekilde birinci olması üzerine Jess’in hedefleri suya düşer.

Başlangıçta Leslie’ye çok kızmıştır ama onun da kendisini kızların dünyasında yapayalnız hissettiğini öğrenince düşüncesi değişir. Tanışmaları biraz kabaca gerçekleşmiş olsa da, ikisi kısa zamanda çok iyi arkadaş olurlar. Leslie fantastik ve büyü hikayeleri anlatmayı çok sevmektedir. Jess ise resim yapmayı sevdiği halde bu yeteneğini o güne kadar hiç kimseyle paylaşmayıp kendisine saklamıştır.

Jess ile dostluğu ilerleten Leslie, yeni arkadaşına hayal gücünden oluşan yepyeni ufuklar açar. İkisi kafa kafaya vererek Terabithia adlı gizli krallığı yaratırlar. Burası, sadece evlerinin yakınında bulunan ormandaki bir derenin üzerindeki bir halat aracılığıyla inilebilen büyülü bir ülkedir. Terabithia’yı ikisi beraber yönetmektedir. Orada okul çocuklarına karşı çeşitli komplolar düzenleyen Karanlık Master ve emrindeki yaratıklara karşı mücadele verirler. Leslie ile kurduğu arkadaşlık sayesinde Jess’te iyi yönde değişim başlar.

Terabithia Köprüsü Filminin Oyuncuları


>> >> Terabithia Köprüsü

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor