Yönetmen: Michael Mann
Oyuncular
Tür: Suç, Gizem
Yapım Yılı: 2004 (120 dk)
Senaryo: Stuart Beattie
Yapımcı Firma: Paramount Pictures
Yapım Ülkesi: ABD
Orijinal Dil: İngilizce, İspanyolca
Orijinal Adı: Collateral

Tetikçinin Gecesi Filminin Özeti

'Collateral', Los Angeles şehrinde zamana karşı gerçekleşen bir ölüm-kalım kovalamacasını konu alıyor. Tam bir keşmekeşin hüküm sürdüğü bu büyük şehirde yıllardır taksi şoförlüğü yapan Max'in sıradan yaşamı, bir gece arabasına aldığı Vincent adlı garip bir adamla tanışmasıyla tahmin edemeyeceği ölçüde değişir. Vincent, uyuşturucu mafyasına karşı açılacak bir davada tanıklık yapacak kişileri öldürmek için şehre gelmiş bir kiralık katildir ve Max'ı rehin alarak özel şoförü gibi kullanmaya başlar. FBI'ın Vincent'ın peşine düşmesiyle, şehirde büyük bir kovalamaca başlar.

Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 10/10
  barış ulufer 24.4.2010 19:31:00
  Taksi içerisindeki diyaloglarıyla müthiş bir filmdi. Kesinlikle diğer filmlerden ayrılan, basitlikten çok uzakta bir film. izlenmeli.
 • Film Notu 10/10
  berk mert 6.9.2009 06:51:00
  basta basit bi senaryo ve basit bi film gibi gelebilir.ama film dikkatli izlendiinde jamie foxx ve tom cruise un oyunculugu o kadar basarılı ki anlatamam. filmin bi diger güzel yanı aralarda geçen komik ve bi okadar da felsefi diyaloglar.filmi izleyenlerin çogu dikkat etmemiştir belki ama sadecebi sahnede oynayan javier bardem her zamanki gibi oyunculuğunun hakkını veriyor.ben severek 4-5 kere izledim
 • Film Notu 10/10
  umut karaca 28.8.2009 09:06:00
  filmi izledikten sonra iyi ki izlemişim diyeceksiniz. tom cruise gerçekten oyunculukta ne kadar usta olduğunu gösteriyor... şiddetle izlenmesi gereken bir film.

Tetikçinin Gecesi Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor