Toprağın Çocukları

Toprağın Çocukları

Puan : 6/10 2 oy
Yönetmen: Ali Adnan Özgür
Oyuncular
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2012
Vizyon Tarihi: 14 Eylül 2012 Cuma
Senaryo: Dilşah Özdinç
Yapımcı Firma: Yapımhane
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: topragincocuklari.com/

Toprağın Çocukları Filminin Konusu

Çingenelerin sıtma yaydıkları bahanesi ile Köy Enstitüsü yakınlarında kurulan çingene kampına saldırı düzenlenir. İki çingene; Karika ve Melek (Müge Boz, Suzan Kardeş) bu saldırıdan kaçmaya çalışırlar.

Tam yakalanacaklarken enstitü öğrencisi Cevher (Ufuk Bayraktar) tarafından kurtarılır ve enstitüde saklanırlar. Hikayenin geçtiği dönem olan 1945 yılı enstitülerin üzerindeki baskının iyice arttığı bir dönemdir ve bu durum komutan Necip'in (Bertan Dirikolu) enstitüye karşı olan kötü hedeflerine mekan hazırlar.

Bir bahane ile okulu basan Necip enstitünün müdürü Kemal Hoca'yı (Erkan Can) tutuklar ve mahkemeye sevk eder. Okul öğrencileri yakında açılacak amfi tiyatronun çalışmaları ile uğraşmaktayken müdürlerinin tutuklanma haberi ile sarsılırlar.

Toprağın Çocukları Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 10/10
    hakan çağlar 9.02.2013 00:11:00
    ali osman üzümcü sen filmi seyretmemişin yada bakış açın hala karakol çavuşunki gibi.hasanoğlan halkı değildi o davrananlar 3-5 tane egemen sınıfın köpeği ve onun koruyucusu bir zabitti hasan oğlan halkı tiyatro açılışında enstitülülerle birlikteydi sen bunu görmüyorsun sanırım bunların dışındakileri halk gördüğündendir bu
  • Film Notu 3/10
    ALİ OSMAN ÜZÜMCÜ 5.01.2013 20:36:00
    hasnoğlan halkı hiçbir şekilde köyenstitülerine filimde dvranıldıgı gibi davranmamştır.aksine akuluna razisini bedava vermiş,camisini ögrencilere yatakhane olarak açmış.fİLİM YAPILIRKEN hasanoglan halkının dinlenmesi gerekirdiEMEKLİ ÖĞRETMEN

Toprağın Çocukları Filminin Oyuncuları