Yönetmen: Wolfgang Petersen
Oyuncular
Tür: Tarih, Savaş
Yapım Yılı: 2004 (163 dk)
Vizyon Tarihi: 14 Mayıs 2004 Cuma
Senaryo: Homer, David Benioff
Yapımcı Firma: Warner Bros
Yapım Ülkesi: ABD, Malta, İngiltere
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Troy
Resmi Site: troymovie.warnerbros.com

Truva Filminin Konusu

Truva [Troya] Prensi Paris (Orlando Bloom) ile Isparta Kraliçesi Helen(Diane Kruger) birbirlerine aşıktırlar. Paris'in Helen'i kocası Kral Menelaus'tan (Brendan Gleeson) çalması kabul edilemeyecek bir hakarettir. Aile onuru Menelaus'a yapılan bu yanlış hareketin kardeşi Agamemnon'a (Brian Cox) da yapıldığını öngörmektedir. Mikene Kralı olarak büyük bir güce sahip olan Agamemnon, Helen'i Truva'dan geri getirerek kardeşinin şerefini kurtarmak için kısa sürede Yunanistan'ın tüm ordularını bir araya toplar.

Aslında, Agamemnon'un onur peşinde koşmasının amacı Truva'nın kontrolünü ele geçirerek büyük imparatorluğunu daha da güçlendirmektir. Duvarlarla çevrili Truva şehri, Kral Priam'ın (Peter O'Toole) yönetimindedir. Güçlü oğlu Prens Hektor'un (Eric Bana) savunduğu duvarları aşmayı daha önce hiçbir ordu başaramamıştır. Truva'ya karşı girilecek savaşın zafer ya da yenilgiyle sonuçlanmasını belirleyecek olan anahtar kişi ise yaşayan en büyük savaşçı olduğuna inanılan kibirli ve asi görünüşlü, yenilmez Aşil'dir (Brad Pitt).

Agamemnon ve ordusuyla birlikte Truva kapılarına saldırmasına neden olan şey de isminin sonsuza dek yaşaması için duyduğu doymak bilmez açlıktır; ama sonunda onun da yazgısını belirleyecek olan şey aşktır.

İki dünya onur ve iktidar için savaşa tutuşurlar. Binlercesi şan peşinde ölecek, ve bir ulus da aşk uğruna yerle bir olacaktır.

Truva Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 6 Yorum
 • Film Notu 10/10
  koray öztürk 6.9.2010 14:24:00
  film gerçekten çok güzeldi ama film sonunda achillesin ölemsi çok üzücü çünkü filmde en sevdiğim karakter......yalnızca achilles filmin babasıdır başka kimse yoktur benim benim gözümde
 • Film Notu 10/10
  erdi izbul 3.8.2009 12:59:00
  brad pitt ve ekıbının cekmıs oldugu en gusel fılmlerden bırı daha harıka bır eskı cag savas fılmıne yakın bı sey aşil ve hectorun kapısması nefes keser
 • Film Notu 8/10
  ismail orhan sönmez 23.3.2009 00:49:00
  eski grekleri amerikan ağzı ile dalaştırmasalar çok daha iyi olurdu..savaş sahneleri özellikle charge of myrmidonnes muhteşem..hektor esmer değildi, ve bu kadar da korkak değildi..biraz daha tarihe sadakat..
 • Film Notu 10/10
  selin kara 17.1.2009 17:21:00
  tarihi filmlerden hiç bu kadar etkilenmemiştim gercekten izlenilmesi gereken bi film kesinlikle tavsiye ediyorum herkez rolunun hakkını wermiş...
 • Film Notu 10/10
  Mert Akyürek 5.1.2009 16:39:00
  hayatım boyunca izledigim en güzel en muhteşem filmlerden biri ve oldukça etkileyici her yönüyle alkışı hakeden bi film olmuş yapanlara da helal....yanlız HECTOR filmin en baba adamıdır...gerisi arkada kalmıştır benim gözümde tabi:)
 • Film Notu 10/10
  elifbenelif 15.10.2008 17:45:00
  tarihin gelmiş geçmiş en etkileyici en unutulmaz en derin iz bırakan savaşıydı bence. askerler ölür krallar övünür.

Truva Filminin Oyuncuları


Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor