Yönetmen: Cemal Şan
Oyuncular
Tür: Biyografi
Yapım Yılı: 2011
Vizyon Tarihi : 19 Mayıs 2011 Perşembe
Senaryo: Ayça Mutlugil, Oya Yüce
Yapımcı Firma: Koliba Film
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.turkanfilmi.com/
Dağıtıcı Firma: Warner Bros

Türkan Filminin Konusu

Cüzzamla savaş ve eğitim konusunda imza attığı reformlarla sadece ülkemizde değil dünyada tanınan ve gönüllerde yer eden Türkan Saylan filminin afişi, sinemaseverlerle bugün buluşuyor…

Filmin teaserlarında Türkan Saylan’a benzerliği ve güçlü performansı ile büyük beğeni toplayan Rüçhan Çalışkur, afişte pencereden sevenlerine elle sakin olun anlamında bir mesaj veriyor.

Yapımcılığını Koliba Film-Ata Türkoğlu, yönetmenliğini Cemal Şan’ın gerçekleştirdiği Türkan Saylan filmi, 19 Mayıs’ta vizyona girecek… Filmde Türkan Saylan’ı usta oyuncu Rüçhan Çalışkur, Saylan’ın oğulları Çağlayan’ı Tardu Flordun, Çınar’ı ise Ragıp Savaş canlandırıyor. Türk Sineması’nda ilk kez birçok usta oyuncu bu önemli filmde bir araya geliyor: Altan Erkekli, Özge Özder, İsmail Hacıoğlu, Beyza Şekerci, Şebnem Sönmez, Selin Demiratar, Burçin Oraloğlu, Begüm Birgören, Binnur Kaya, Şevket Çoruh, Tanju Tuncel, Yurdaer Okur, Ahmet Saraçoğlu, Şemsi İnkaya, Evren Bingöl, Uğur Demirpehlivan… Senaryosunu Oya Yüce ve Ayça Mutlugil’in kaleme aldığı Türkan filminin çekimleri bu hafta Gaziantep’de yapılıyor.

Türkan’ı izlerken zamanda bir yolculuğa çıkacağız… Ama uzun yıllar öncesine değil… Birkaç yıl öncesine …

Ölüme beş kala neler düşünür bir insan? Ne tür korkular, ne tür hesaplaşmalar yaşar?

Türkan Saylan’ı son günlerinde zor da olsa ayakta tutan en büyük motivasyon, Çağdaş Yaşamın 20. yıl kutlamasının gerçekleşeceği 2 Mayıs akşamında Lütfi Kırdar Kongre Sarayında olabilmektir.

Türkan Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
İlk yorumu siz yapın...

Türkan Filminin Oyuncuları