Yönetmen: David Mackenzie
Oyuncular
Slogan: Tutku Bazen Ölümcül Olabilir
Tür: Drama, Gerilim
Yapım Yılı: (94 dk)
Vizyon Tarihi: 23 Eylül 2005 Cuma
Senaryo: David Mackenzie
Yapımcı Firma: Film Council
Yapım Ülkesi: İngiltere
Orijinal Dil: İngilizce
Orijinal Adı: Young Adam
Resmi Site: www.sonyclassics.com/youngadam/
Dağıtıcı Firma: Bir Film

Tutku Nehri Filminin Özeti

Joe (McGregor) düzenli bir işi olmayan ve orada oraya savrulan serseri ruhlu genç bir adamdır. İyi niyetli ve babacan bir adam olan Les(Mullan), Joe’yu işe alır. Les ve karısı Ella (Swinton) ile birlikte bir yük teknesinde kalan Joe’nun hayatı, rıhıtmda buldukları genç bir kadının cesetiyle alt üst olur. Genç kadının (Mortimer) ölüm sebebi belirsizdir. Polis başlangıçta olayın kaza ya da intihar olduğu ihtimali üzerinde dursa da, şüpheler cinayet üzerinde yoğunlaşmaktadır. Ölen genç kadınla ilgili gizem perdesi aralandıkça, Joe ile Ella arasında arasında önüne geçilmez bir cinsel çekim yaşanır. Genç kadınla ilgili soruşturma ilerledikçe, teknenin içinde yaşanan tansiyon da artar. Cesedin ölümünden sorumlu bir zanlının bulunması ve Les’in Joe ile karısı arasındaki ilişkiyi öğrenmesi ile Joe büyük bir çıkmazın içine düşer.

Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 2 Yorum
  • Film Notu 8/10
    ruhumun_dilencisi 17.12.2007 22:01:00
    tutkularımızı ne kadar dindarlık yada başka bir şeylen örtmeye kalksakda onlar o perdenin ardından hep sırıtırlar.film güzel sayılır.güzel demek istemiyorum çünkü kendimizi yansıtıyor.kendimiz ise böyle bir filimde hangi roldeyiz bu kendi icimizdedir.adamın tek hatası ayağa kalkıp ben yaptım diyememesidir.belki siz yaparmıydınız.hayata hoşgeldiniz hickimse gibi bende belki yapamazdım.ama yinede güzel.bir kere daha izleyeceğim.The end.
  • Film Notu -/10
    defne yener 8.6.2007 23:38:00
    görüşümce tutku nehri insanların saklı kalan ve gizliden açığa çıkarmadan yaşadıkları gayet insani (çünkü hatalı) taraflarını ele almış.oldukça başarılı bir ilişliler analizi...herkese saygılar

Tutku Nehri Filminin Oyuncuları


>> >> Tutku Nehri

Vizyondaki Filmler

Hangi Film Nerede Oynuyor