Urfalıyam Ezelden

Urfalıyam Ezelden

Puan : 2/5
Oyuncular
:
Tür: Dizi, Suç, Romantik
Yapım Yılı: 2014
Yapım Ülkesi: Türkiye
Yayıncı Kanal: Star Tv

Dizinin Konusu

Cemal Bozoğlu (Bülent İnal), abisi Halil’in vurulup, öldürülmesinden sonra, babası ve nenesi tarafından, hamile olan yengesi Selva (Dolunay Soysert) ile evlendirilir. Memed Bozoğlu (Settar Tanrıöğen) nam-ı diğer Yanık Memed, büyük oğlu Halil, kaçırdığı kızın akrabaları tarafından öldürülünce, Urfa’yı terk eder.

Anasını, dört erkek evladını, hamile gelinini alır ve İstanbul’a göçer. İMǒde tuttukları dükkanda götürü usulü ‘Sıra Geceleri’ düzenler, İstanbul’un çilesini çekerler. Cemal, yengesine elini sürmez ama abisinin emanetidir diye üstüne düşen her görevi yerine getirir. Cemal, ailenin bütün yükünü sırtında taşır.

Hayat omuzlarına taşıyabileceğinden çok daha fazla yük bindirmiştir. Buna rağmen, neşeli, enerjik, ailenin düğün, nişan, sünnet, sıra organizasyonlarında organizasyonu yapan, her şeyi ayar eden bir adamdır.

Cemal, sıra gecesi ekibinin solisti Ali’yi İMǒde başka bir ekibe kaptırınca solist aramaya başlar. İTÜ Konservatuvar mezunu Ceylan karşısına çıktığında, kalbi bunca yıl sonra yeniden atmaya başlayacaktır.

Oyuncular

Dizi >> Diziler >> Urfalıyam Ezelden

Diziler

İlgili Haberler