Yönetmen: Osman Sınav
Oyuncular
Slogan: Osman Sınav'dan Uzun Hikaye
Tür: Drama, Macera, Romantik
Yapım Yılı: 2012 (137 dk)
Vizyon Tarihi : 19 Ekim 2012 Cuma
Senaryo: Yiğit Güralp
Yapımcı Firma: Sinegraf Film
Yapım Ülkesi: Türkiye
Orijinal Dil: Türkçe
Resmi Site: www.uzunhikaye.com/
Dağıtıcı Firma: UIP Filimcilik

Uzun Hikaye Filminin Konusu

“Uzun Hikaye”, 1950’li yıllarda Bulgaryalı Ali’nin delikanlılık çağlarında Eyüp’te yazlık sinema işletmecisinin kızı Münire ile kaçmasını ve birbirlerine olan sevda öyküsünü anlatıyor. Mustafa Kutlu’nun aynı adlı eserinden uyarlanan filmde; Ali’nin eşitlik ve adalet tutkusunun doğurduğu sonuçlar nedeniyle kasaba kasaba dolaşan bu aile; gittiği her kasabada hayatın farklı bir yüzüyle tanışıp birçok şeye direnmek zorunda kalır.

1970’lerin sonuna kadar uzayıp giden hikayede, nereye giderse gitsin umudunu hiç kaybetmeyen Ali’nin gözlerindeki ışığı söndürebilecek tek şey, kendisinin verdiği haklı mücadeleye karşı her şeyden sakındığı biricik oğlu Mustafa’nın isyanlarıdır.

Demir yolları boyunca devam eden ve kasaba kasaba süren “Uzun Hikaye”; kimi zaman hüzünlü ve iç burkan, kimi zaman neşeli ve coşkulu, kimi zamansa heyecanlı ve romantizm yüklü bir macerayı anlatırken; Altan Erkekli, Mustafa Alabora, Güven Kıraç, Zafer Algöz gibi usta oyuncular da rollerini sahiplenişleri ve performansları ile insanların hafızalarında derin izler bırakıyor.

Uzun Hikaye Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 3 Yorum
 • Film Notu 1/10
  eben 2.02.2013 10:26:00
  sevgilin de begendimi
 • Film Notu 10/10
  feryat er 1.01.2013 13:51:00
  gerçekten çok güzel bi film bu fılmı ankarada sevgilimle izledim inanın çok güzel ve şahane bı fılm ya tavsiye ediyorum herkese
 • Film Notu 9/10
  Bahattin Alp 12.12.2012 11:42:00
  Gerçekten izlenilesi bir filim. Ben tavsiye ederim.

Uzun Hikaye Filminin Oyuncuları