Vaat Edilen Cennet

Vaat Edilen Cennet (Paradise Now)

Puan : 8/10 4 oy
Yönetmen: Hany Abu-Assad
Oyuncular
Slogan: 3
Tür: Drama
Yapım Yılı: 2005 (90 dk)
Vizyon Tarihi: 14 Ekim 2005 Cuma
Senaryo: Hany Abu-Assad, Bero Beyer
Yapımcı Firma: Augustus Film
Yapım Ülkesi: Filistin, Fransa, Almanya, İsrail
Orijinal Dil: Arapça. İngilizce
Orijinal Adı: Paradise Now
Dağıtıcı Firma: Medyavizyon

Vaat Edilen Cennet Filminin Konusu

Çocukluk arkadaşı olan genç Filistinli Khaled ve Said Tel Aviv’de gerçekleştirilecek bir saldırıda intihar bombacısı olarak görevlendirilirler. Aileleriyle, vedalaşmadan, son bir gece geçirdikten sonra, vücutlarına bağlı bombalarla sınıra götürülürler. Ama operasyon planlandığı gibi gitmez ve birbirlerinin izin kaybederler. Artık tek başlarına kaderleriyle yüzleşmeleri gerekmektedir.

Nablus’ta çekilen film, umutsuz durumlarda yaşayan insanların sıradan günlerini derin bir içtenlikle anlatıyor. İşgale karşı çıkmanın yollarını arıyor ama can almaya asla göz yummuyor.

Vaat Edilen Cennet Yorum Yaz
"Yorumlar küfür hakaret ve müstehcenlik içeremez. Bu kurallara uymayan yorumlar silinecektir."
Toplam 4 Yorum
 • Film Notu 10/10
  salih faruk sayın 2.3.2007 14:43:00
  Aczimizi ve lanetimizi: 'Orda bir Filistin var uzakta!/ Halkı figan içre.../ Bütün umutları tükenen güzide kardeşlerimiz.../ Ölümden medet ummada' dizeleri ile dillendirebildiğimiz Filistin sorun insanî açıdan bu kadar güzel yansıtılabilirdi sinemaya... Yıllar geçse de Said'ler, Halitler öz canlarını feda ederek intikam yeminlerini yerine getirecek... İntiharı, katli hiç bir aklı başında kişi onaylamaz elbette... Bu filmde İntihar eyleminde bulnup halkını savunmak isteyen Said'in psikolojisi ve dramı beyaz peardeye çok güzel ve ustalıkla yansıtılmış...
 • Film Notu 7/10
  Mustafa Sütlaş 8.11.2005 22:15:00
  Sinema bilmediğimiz dünyaları ve insanları anlatmanın yansıtmanın en güzel yollarından birisi. Bir filmin 90 dakikada anlattığı, bir dolu lafın, sayfalar dolusu yazıların anlattığıyla eşdeğer. İşte hapsedilme olgusu, işte öğrenilmiş çaresizlik duygusu, işte écanlı bomba%%2%ların nasıl ve neden varoldukları.. Hepsini 90 dakikada Hany Abu-Assad anlatmış. Halid, Said, Cemal işte Filistinliler ve bizim bir türlü göremediğimiz gerçeklikleri. O bomba patladı mı peki Filmi izleyin ve siz karar verin. Patladı mı Ya da Patlasın mı
 • Film Notu 8/10
  ufkum murz 5.11.2005 00:22:00
  filmi izledim genel olarak güzel bir film diyebilirim fakat filmdeki karakterlerin psikolojisi daha da irdelenebilseydi sanırım daha keyif verici ve albenili bir film olur du benim için diye düşünüyorum.Ve böyle bir filmde eksik olmamsı gereken psikoanalizdir sanırım.
 • Film Notu 10/10
  elmas sayın 20.10.2005 14:20:00
  filimin konusu çok güzel yazarını tebrik ediyorum

Vaat Edilen Cennet Filminin Oyuncuları