Vinnie Jones

Vinnie Jones

Vinnie Jones
Oyuncu

Ölüm Tarihi: 5.01.1965

Doğum Yeri: İngiltere

İngiltere doğumlu eski futbolcu. Daha sonra aktörlük kariyeri başladı.

5 ocak 1965 watford / ingiltere doğumludur. futbol kariyeri süresince Wimbledon FC, Leeds United, Sheffield United, Queens Park Rangers ve Chelsea takımlarında forma giymiş, atalarının ülkesi olan Galler Milli Takımında oynamıştır. Oynadığı 384 lig maçında rakip fileleri 33 kere havalandırmış bunların çoğunu Wimbeldon formasıyla kaydetmiştir. Son klübü Queens Park Rangers ta oyuncu / Menejer olarak görev yapan Jones'un 1994 yılında evlendiği hanımının adı Tanya Terry dir. İki çocuk babası olan Vinnie Jones un çocukları Aaron (1991) ve Kayley (1987) adını taşırlar. Oğlu Aaron Jones; Royal Military Collage'de (Kraliyet Askeri Okulu) okumaktadır.

Dünyanın en çabuk oyundan atılan Vinnie Jones'un bu ünvanı eline geçirdiği pozisyon akıllarda büyük yer etmiştir. Bu hareket maçın 3. saniyesinde cereyan etmiş ve Vinnie'nin Paul Gascoigne'in testislerini sıkma hareketi sonucu hakem kart bile göstermeden sadece 'çık dışarı' diyerek kendisini sahadan atmıştır.
Hakkında söylenebilecek başka bir detay ise; İngiltere'de en çok kırmızı kart gören futbolcular sıralamasında 12 adet ile ikinci sırada bulunmaktadır. (Birinci sırada 13 kart ile Roy Keane yer alıyor)
Aktif futbolculuk döneminde yazdığı yarı otobiyografik yarı kurgu olan; 'How to break a leg' (Bacak nasıl kırılır?) isimli kitabı büyük bir tartışma yaratmış ve bir anda sahada yakaladığı şöhreti katlamıştır. Bütün baskılarına karşın yazdıklarının arkasında durmuş ve 'savunma oyuncusunun hayatı böyledir' demiştir.
80'lerde lig dışı kümeden ard arda şampiyonluklarla 1. lige kadar çıkan Wimbledon FC, (Crazy Gang)'ın kaptanlığını yapmış, Wimbledon FC'un 1988'de federasyon kupasını kazanmasında büyük pay sahibi olmuştur.

Görev Aldığı Yapımlar

Vinnie Jones Fotoğrafları

Vinnie Jones Haberleri